UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wspomnienie księdza Józefczyka w kinie Światowid

 
Elbląg, Wspomnienie księdza Józefczyka w kinie Światowid
fot. nadesłana

Duża Sala Kina Światowid wypełniona niemalże do ostatniego miejsca. Wielu z obecnych chciało w ten sposób po raz ostatni „spotkać się” z księdzem infułatem. Pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie” poświęcone było ś.p. ks. infułatowi dr Mieczysławowi Józefczykowi i miało wyjątkową atmosferę.

Podniosłości wydarzeniu dodawał fakt, że prowadzącym spotkanie był ks. dr Andrzej Kilanowski, który bardzo dobrze znał księdza Józefczyka. Nie zabrakło więc ciekawych wspomnień, informacji z życia księdza infułata oraz anegdot.

Prelekcja ks. dra Andrzeja Kilanowskiego wzbogacona była o projekcje filmowe przygotowane przez Juliusza Marka. Wyświetlone zostały trzy filmy krótkometrażowe: „Prymas, przyjaciel Elbląga” i „Dziękujemy za solidarność” oraz ostatni wywiad telewizyjny przeprowadzony z ks. Mieczysławem Józefczykiem.

Spotkanie zakończyło się brawami ku pamięci ks. infułata dra Mieczysława Józefczyka.

Organizatorami cyklu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i telewizja TRUSO.TV, partnerami Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne. Patroni medialni to Dziennik Elbląski oraz Elbląska Gazeta Internetowa „portEl.pl”.

Następne spotkanie w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie” odbędzie się w środę 12 lutego o godz. 18.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

  • Pozdrawiam wszystkich miłośników i stałych bywalców. Czekam też na seans o ojcu Klimuszce.
  • Elbląg istnieje od ponad 777 lat. .. i jakoś skutecznie pomija się ten fakt. Od 1945 roku też coś się w mieście działo i chyba żyją jeszcze ludzie pamiętający ciekawe wydarzenia. Nie mam nic przeciw dokonaniom Księdza Infułata czy pracy oświatowej Księdza doktora nauk teologicznych - pasjonata historii, ale jest jeszcze, ,profanum, ,co to w liczbie ponad 100 000 coś w tym mieście zrobiło. .. .Narracja metodą, ,mabeny, ,już się chyba skompromitowała. Oczekuje iż znajdzie się równie atrakcyjne prowadzący spotkania poświęcone, ,cywilnej części, ,Elbląga.
  • Sala zdecydowanie była wypełniona, ale wiele (a myślę, że zdecydowana większość, choc trudno mi to zweryfikować, mówię tylko w oparciu o sąsiadujące ze mną osoby)przyszły na zapowiedziany film o ks. Klimuszce, Nawet w wejsciu do Światowida w repertuarze było napisane, że 8.01.będzie film o Klimuszce. Nikt nas nie powiadomił o zmianie aż do rozpoczęcia. A właściwie nawet wtedy nie powiedziano o zmianie, jakby wszyscy o niej wiedzieli. Byłam tym zaskoczona, (delikatnie mówiąc)gdybym wiedziała o tej zmianie nie poszłabym. Szanuję ks. Józefczyka, ale poszłam żeby "spotkać"kś Klimuszkę a nie Józefczyka. Bardzo nieładne posunięcie. .Nieuczciwe
  • @sudjol - Ależ informacje były wcześniej w mediach: radiu, telewizji, Portelu, Dzieniku i innych. Słyszeliśmy też, że prowadzący te spotkania jest w szpitalu.
  • @bezo - Kto tak kutecznie pomija ten fakt? Zapraszam na FB Truso. tv - tam jest codzienny artykuł z historii Elbląga.
Reklama