UWAGA!

Z rodziną na „Calineczkę”

Elbląg, Kret (Tomasz Czajka) ze swoimi "skarbami"
Kret (Tomasz Czajka) ze swoimi "skarbami" (fot. TD)

W niedzielę 18 listopada o godz. 17 Teatr Dramatyczny zaprasza na „Calineczkę”, nieco uwspółcześnioną wersję baśni Hansa Christiana Andersena. Jest to jednak nadal opowieść o dojrzewaniu, poznawaniu świata i samego siebie. To propozycja zarówno dla małych, jak i starszych widzów.

„Calineczka” Hansa Christiana Andersena należy do kanonu baśni znanych i czytanych przez dużych oraz mniejszych. Utwór ten chętnie wystawiany jest w formie spektakli i musicali przez teatry na całym świecie. Przedstawienie elbląskie, do którego scenariusz napisali Andrzej Ozga i Markek Bartkowicz, jest współczesną historią, osadzoną w XXI wieku, ale jednocześnie baśniowym, pobudzającym dziecięcą wyobraźnię, zrealizowanym w estetyce snu projektem. Imponujące są m.in. ogromnych rozmiarów elementy scenografii, jak choćby krzesło, pod którym zmieści się tytułowa bohaterka czy toczona przez kreta piłka do tenisa. Ciekawie prezentują się również kostiumy.
     Tak, jak to bywa w wielkich baśniach, jest to opowieść o dojrzewaniu, o poznawaniu świata i samego siebie. Calineczka to współczesna dziewczynka, która poznaje otaczającą ją rzeczywistość i uczy się obowiązujących w niej zasad.
     Poprzez swój spektakl reżyser Andrzej Ozga chce przekazać młodym ludziom, pewną życiowa prawdę: że lepiej jest być niż mieć. Jego „Calineczka” to przedstawienie familijne, zrealizowane w konwencji spektaklu muzycznego.
     Na scenie zobaczymy: Monikę Andrzejewską (Calineczka), Annę Chabowską (Mysz), Martę Masłowską (Żaba/Mama Chrabąszcza/Ślimak III), Tomasza Czajkę (Kret), Tomasza Kobielę (Syn Żaby/Tata Chrabąszcza/Ślimak II), Tomasza Muszyńskiego (Chrabąszcz/Ślimak I) i Marcina Tomasika (Motyl) oraz statystów: członków Teatralnego Studia Młodych Alter Ego i uczniów klasy humanistyczno-teatralnej II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama