UWAGA!

Zagraj to jeszcze raz, Woody!

2011-08-22
Aktualizowany 2011-09-01 09:11
 
Elbląg, Zagraj to jeszcze raz, Woody!

Już w najbliższy piątek - drugi nocny maraton z filmami Woddy'ego Allena. 2 września w Multikinie wyświetlone będą kolejne trzy filmy tego znakomitego reżysera: „Celebrity”, „Życie i cała reszta” i „Annie Hall”.

Jeden z najważniejszych światowych twórców kina autorskiego powraca z nowym rewelacyjnym obrazem, „O północy w Paryżu”. Brooklyn zamieniamy na Pola Elizejskie, ale problematyka pozostaje typowa dla Allena: skomplikowane stosunki międzyludzkie z naciskiem na relacje damsko-męskie.
       Dwa maratony filmów amerykańskiego reżysera są nie lada gratką dla kinomanów! Podczas tych niezapomnianych wieczorów pokażemy w kinach naszej sieci wszystkie filmy Woody’ego Allena, dostępne w polskiej dystrybucji kinowej.
       Będzie to niebywała okazja do obejrzenia dawno nie widzianych, zapomnianych lub nieznanych niektórym widzom pozycji z dorobku tego genialnego reżysera, który jak nikt inny przygląda się kondycji życiowej współczesnej klasy średniej.
      
      
piątek, 2 września, godz. 22:
Celebrity
       Umieszczony w pełnym blasku świecie filmu, wydawców, mody i telewizji, film rzuca z ukosa złośliwe spojrzenie na sposoby, w jakie można utracić miłość czy też ją odnaleźć.
       Reżyseria Woody Allen. Obsada: Kenneth Branagh, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Winona Ryder. Komedia. USA, 1998.
      
       Życie i cała reszta
       Młodynowojorski pisarz Jerry bezskutecznie próbuje uporządkować swoje życie uczuciowe. Jego związek z Amandą wisi na włosku. Wina za ten stan rzeczy leży w znacznym stopniu po stronie Amandy, która cierpi na... chroniczną niewierność. Za radą starszego kolegi po piórze Jerry podejmuje walkę o uratowanie związku. Przede wszystkim będzie musiał pokonać własne lęki i frustracje. Neurotyczny charakter młodego pisarza nie będzie jedyną przeszkodą, która stanie na drodze do szczęścia młodych ludzi.
       Reżyseria Woody Allen. Obsada: Jason Biggs, Christina Ricci, Woody Allen. Komedia obyczajowa. USA, 2003.
      
       Annie Hall
       Avy Singer, pochodzący z biednej żydowskiej rodziny, jest komikiem nie mogącym poradzić sobie z własnymi lękami i obsesjami na temat śmierci i seksu. Na domiar złego porzuciła go właśnie dziewczyna, córka zamożnych anglosaskich protestantów ze środkowego Zachodu. Alvy rozpamiętuje wspólne chwile z Annie, zaś winą za rozpad ich burzliwego związku obarcza trudne dzieciństwo i niezbyt udane związki z kobietami.
       Reżyseria Woody Allen. Obsada: Woody Allen, Diane Keaton, Tony Roberts, Carol Kane.
       Komedia. USA, 1977.
      
       Zachowaj bilet z pierwszego Maratonu, a za drugi zapłacisz mniej!
      
2 września:
       bilet normalny – 19 zł, bilet ulgowy - 16 zł, bilet zniżkowy za okazaniem imiennej legitymacji ISIC i ITIC – 13 zł.
       PONADTO: bilet normalny za okazaniem biletu z poprzedniego maratonu – 16 zł, bilet ulgowy za okazaniem biletu z poprzedniego maratonu – 13 zł.
      
Renata Osińska, Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama