UWAGA!

Zaplanuj weekend w kinie Światowid

 Elbląg, Zaplanuj weekend w kinie Światowid

To będzie wyjątkowy weekend. Od piątku do niedzieli widzowie Kina Światowid wraz z publicznością zgromadzoną w różnych częściach Polski, będą mieli okazję przyjrzeć się wybranym filmom z repertuaru 16. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, organizatorzy zadbali o różnorodność form i tematów. Od filmów muzycznych po kino zaangażowane społecznie i politycznie. Od eksploracji tego, co lokalne, po ogólne spojrzenie na kondycję współczesnego człowieka.
      
       Program Weekendu z Millennium Docs Against Gravity:
       17 maja/piątek
       18:00 "In Touch”, reż. Paweł Ziemilski, Polska, Islandia, 2018, 60 min
       Film Pawła Ziemilskiego, nagrodzony na festiwalu IDFA w Amsterdamie, to historia wsi Stare Juchy, z której jedna trzecia mieszkańców wyemigrowała na Islandię. In Touch to film o relacjach międzyludzkich na odległość, zrealizowany w nietypowy sposób, ukazuje wyjątkowość uczuć i związków, które nas łączą.
       19:30 "Marek Edelman… i była miłość w Getcie", reż. Jolanta Dylewska, Polska, Niemcy: 2019, 79 min
       Pomysł na film narodził się przy wsparciu Andrzeja Wajdy, zrealizowany został przez wybitną reżyserkę i operatorkę Jolantę Dylewską, ze scenariuszem Agnieszki Holland. Nie jest to historia Holocaustu, a opowieść o miłości w czasach niezwykle trudnych, o jej mocy i o tym, że jest w stanie oprzeć się wszystkiemu.
      
       18 maja/ sobota
       18:00 "PJ Harvey. A Dog Called Money", reż. Seamus Murphy, Irlandia, Wielka Brytania, 2019, 90 min
       Sylwetka niezwykłej artystki, której muzyka jest dobrze znana polskiej widowni. W filmie śledzimy PJ Harvey w jej podróży od Afganistanu, przez Waszyngton po Kosowo. „PJ Harvey. A Dog Called Money” to nie tylko wędrówka w poszukiwaniu inspiracji, ale także niesamowity zapis procesu twórczego i tego co czyni niektóre osoby wybitnymi artystami.
       19:45 "My Generation", reż. David Batty, Wielka Brytania, 2017, 85 min
       Niezwykły film o generacji i rewolucji kulturowej w latach 60tych w Wielkiej Brytanii. Wydarzenia tamtej dekady ukształtowały popkulturę po dzień dzisiejszy. Z narracją Michaela Caina, film jest pełny wyjątkowych materiałów archiwalnych, z udziałem Paula McCartneya, Marianne Faithfull czy Twiggy. A wszystko to ze ścieżką dźwiękową The Who.
      
       19 maja / niedziela
       18:00 "Ustrzelić mafię”, reż. Kim Longinotto, Irlandia, USA 2018, 94 min
       Przez długi czas historie sycylijskiej mafii osnute były krwawymi tajemnicami, ukrytymi przed całym światem. Wszystko zmieniło się w latach 70-tych gdy Letizia Battaglia była pierwszą osobą we Włoszech, która skierowała obiektyw aparatu w stronę mafii. Ustrzelić mafię to opowieść o nietuzinkowej postaci, która jest ikoną świata fotografii a jej aparat stał się narzędziem walki o społeczną sprawiedliwość.
       19:45 "Świadkowie Putina", reż. Witalij Manski, Litwa, Szwajcaria, Czechy, 2018, 107 min
       Film Witalija Manskiego, laureata nagrody głównej na Millennium Docs Against Gravity za film „Pod opieką wiecznego słońca”. W 1999 roku, gdy Borys Jelcyn ustąpił z urzędu prezydenta, a jego miejsce zajął Władimir Putin, reżyser Witalij Manski został poproszony, żeby towarzyszyć nowemu prezydentowi w kampanii promocyjnej. Świadkowie Putina to niezwykły film, oparty o wcześniej nieujawnione materiały archiwalne, obrazujący dojście do władzy i konsekwentne umacnianie swojej pozycji jako przywódcy narodu, przez Władimira Putina.
      
       Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie.
      
Aleksandra Bielska, CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama