UWAGA!

Zielone „Okno na parlament”

Elbląg, Scena z przedstawienia
Scena z przedstawienia (fot. TD).

W sobotę 6 stycznia o godz. 19 na deskach elbląskiej sceny zaprezentowana zostanie farsa Raya Cooneya „Okno na parlament”. Będzie to tzw. zielone przedstawienie, czyli pożegnanie z tytułem.

Spektakl „Okno na parlament” miał swoją elbląską premierę 14 września 2002 r. Od tego czasu prezentowany był widzom z niesłabnącą popularnością, nawet pierwszy w historii wieczór sylwestrowy w teatrze uświetniony został pokazem właśnie tej sztuki.
     „Okno na parlament” to znakomicie opowiedziana, zabawna farsa, której bohaterem jest minister Jego Królewskiej Mości. Rzecz zaczyna się pozornie zwyczajnie: angielski minister umawia się na potajemną randkę z sekretarką szefa opozycji. Ich spotkanie w hotelu Westminster zaowocuje splotem niezwykłych wydarzeń, o których, gdyby dowiedział się świat, pozycja partii pracy... ba! Całego rządu - byłaby zagrożona. W oknie apartamentu hotelowego znajdują zwłoki mężczyzny. No i rusza lawina najbardziej niewiarygodnych zdarzeń. Jesteśmy świadkami poczynań ministra, które zmierzają do tego, by skandal nie wyszedł poza drzwi jednego z najlepszych hoteli w Londynie. Na szczęście, po wielkim strachu pozostają wspomnienia, a życie „toczy się dalej”.
     Ale wszystko co dobre, kończy się. 6 stycznia o godz. 19 nastąpi pożegnanie z tytułem i „Okno na parlament” zostanie zdjęte z repertuaru elbląskiego teatru. Ostatnie przedstawienie, zwane „zielonym”, obfitować będzie w niespodziewane momenty, aktorzy będą zaskakiwać widzów sytuacjami spoza scenariusza.
     Z aktorami grającymi w „Oknie na parlament” rozmawiała Marta Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama