UWAGA!

Coca-Cola…rze

2006-12-01
Aktualizowany 2006-12-01 17:14
Elbląg, Kadr z filmu „kumple”.
Kadr z filmu „kumple”.

W piątek 1 grudnia o godz. 21 w Multikinie rozpocznie się maraton filmowy z cyklu Coca-Cola…rze. Tym razem na ekranie wyświetlone zostaną trzy filmy produkcji skandynawskiej: „Człowiek bez przeszłości”, „Kumple” i „Jak w niebie”. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

Człowiek bez przeszłości
     Mężczyzna, który przyjechał do Helsinek w poszukiwaniu pracy, pada ofiarą bandyckiego napadu. Traci pamięć i ze strzępków zapamiętanych informacji stara się zrekonstruować swój świat. Rozpoczyna życie od początku, zakochując się i odkrywając najważniejsze wartości.
     Scenariusz i reżyseria Aki Kaurismaki. Obsada: Markku Peltola, Kati Outinen, Annikki Tahti. Finlandia / Niemcy / Francja 2002.
     
     Kumple
     Kristoffer to beztroski 24-latek, zarabiający na życie wieszaniem tablic reklamowych. Gdy jego dziewczyna porzuca go dla swojego szefa, świat Kristoffera rozpada się na kawałki, a on traci wiarę w siebie. Sytuacja zmienia się radykalnie, kiedy wideo pamiętnik Kristoffera trafia w ręce producenta popularnego telewizyjnego talk show. Po upływie kilku tygodni Kristoffer staje się gwiazdą, a jego życie własnością publiczną. Widzowie uwielbiają zwariowanych przyjaciół Kristoffera: jego najlepszego kumpla Geira i ekscentrycznego projektanta stron internetowych, Stiga Inge. Oczywiście, sława ma swoją cenę - kumple Kristoffera nie mogą mu darować, że tysiące ludzi poznały ich sekrety. Odzyskanie zaufania przyjaciół nie będzie łatwe. Kristoffer wie czego chce, ale czy będzie potrafił podjąć słuszną decyzję? Sława i przyjaźń rzadko dają się pogodzić...
     Reżyseria Morten Tyldum, scenariusz Lars Gudmestad. Obsada: Nicolai Cleve Broch, Aksel Hennie, Anders Baasmo Kristiansen. Norwegia 2003.
     
     Jak w niebie
     Daniel Daréus, kompozytor znudzony światowym życiem, wraca po latach do rodzinnego miasteczka. Nikt jednak nie rozpoznaje w nim małego chłopca, który niegdyś wyjechał w daleki świat. Tajemniczy przybysz najpierw budzi ciekawość mieszkańców, potem burzy małomiasteczkowy spokój, nikogo nie pozostawiając obojętnym. Jednych fascynuje i pozwala odkryć radość życia, drugich bulwersuje powszechnym uznaniem, którym zaczął cieszyć się w całym miasteczku. Z pewnością Dareus pozwoli członkom społeczności dowiedzieć się więcej o nich samych i o tym, co dla każdego z nich najważniejsze.
     Scenariusz i reżyseria Kay Pollak. Obsada: Michael Nyqvist, Frida Hallgren, Helen Sjoholm, Lennart Jahkel. Szwecja 2004.
     
     Podwójne zaproszenia wygrali: Kamila Kempińska, Agnieszka Rostowska i Andrzej Dobrowny. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
     
     
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama