UWAGA!

Czy to jest kochanie?

2008-04-02
Aktualizowany 2008-04-02 13:44

Dziś (2 kwietnia) w Elblągu rozpoczyna się Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? W programie tegorocznej, dwunastej już edycji imprezy znalazły się m.in. recitale Ilony Sojdy i Jarosława Jara Chojnackiego, występ kwartetu: Gąsowski, Kiljan, Rozmus, Śleszyńska oraz koncert Anny Marii Jopek. Dla naszych Czytelników mamy do wygrania 4 pojedyncze zaproszenia na wybrane dni Festiwalu. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś.

We wtorek (2 kwietnia) recitalem „Kadish dla róży” Ilona Sojda zainauguruje XII edycję Festiwalu Sztuki Słowa...Czy To Jest Kochanie? Ilona Sojda to odkrycie 2006 roku. Jest laureatką m.in. Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „ Łaźnia 2005”.
     Druga część imprezy to koncert przygotowany przez „TERCET czyli KWARTET” w wykonaniu: Hanny Śleszyńskiej, Piotra Gąsowskiego, Mariusza Kiljana, Roberta Rozmusa oraz zespołu muzycznego pod kierownictwem Wojciecha Zielińskiego. Będzie to nowy program liryczno-satyryczny o miłości nieszczęśliwej, wstydliwej, spełnionej, byłej i tej, która dopiero nadejdzie.
     Koncert inauguracyjny rozpocznie się o godz. 19 w sali Teatru im. Aleksandra Sewruka.
     
     Festiwalowy piątek (4 kwietnia) należeć będzie do Jarosława Jara Chojnackiego, którego „głos i energia przekraczającą kruchą fizyczność ciała”. To jeden z najwybitniejszych interpretatorów piosenki poetyckiej i literackiej w kraju. Artysta był wielokrotnie nagradzany, siedmiokrotnie zdobył Grand Prix na ogólnopolskich festiwalach, a jego utwory pojawiły się na czołowych miejscach listy przebojów piosenek literackich krakowskiego radia. Artysta nagrał motyw przewodni do serialu J.J. Kolskiego „Malopole czyli Świat”. O sobie artysta mówi: „Istotą mojego śpiewania jest energia, którą chcę przekazać słuchaczom i widzom. Aby poruszyć ich serca i umysły angażuję cały swój emocjonalny potencjał, w którym tekst, interpretacja, ekspresja, a przede wszystkim barwa, dynamika i operowanie skalą głosu decydują o dramaturgii przedstawienia”.
     Recital Jarosława Jara Chojnackiego „Nie wracajmy jeszcze...” o godz. 19 w Dużej Sali Kina Światowid.
     
     W niedzielę (6 kwietnia) odbędzie się Gala OFSS... Czy to jest kochanie? Tego dnia z koncertem „Spróbuj mówić kocham…” przed elbląską publicznością wystąpi Anna Maria Jopek.
     Dwanaście autorskich albumów, Platynowe i Złote Płyty, dwie nagrody Wiktora, cztery Fryderyki, Paszport Polityki, tytuł Jazzowej Wokalistki Roku, Trójkowy Mateusz i prywatna nagroda Michela Legranda, wiele nadzwyczajnych wyróżnień środowiskowych między innymi od magazynów Elle czy Gala za „Najbardziej Stylową” lub „Najpiękniejszą Dziś” postać muzycznej sceny... Anna Maria Jopek komentuje to z tak charakterystyczną dla siebie skromnością i pokorą: „Największą nagrodą i zarazem największym wyzwaniem jest dla mnie sama muzyka. Ona stawia wciąż tak wiele pytań, na które do końca życia będę szukać odpowiedzi.”
     Podczas niedzielnego koncertu galowego zaprezentują się również laureaci tegorocznych konkursów w czterech kategoriach: recytacja, teatr jednego aktora, małe formy teatralne i piosenka artystyczna. (Przesłuchania konkursowe odbywać się będą: 4 kwietnia – recytacja; 5 kwietnia – teatr jednego aktora, recytacja, piosenka artystyczna; 6 kwietnia – małe formy teatralne. Wstęp na przesłuchania wolny.)
     Koncert galowy rozpocznie się o godz. 18 w sali Teatru im. Aleksandra Sewruka.
     
     Pojedyncze zaproszenia na koncert w piątek wygrały: Milena Cylkowska i Anna Lompert; wejściówki na koncert w niedzielę otrzymują: Ewelina Mikuła i Łukasz Włoch. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama