UWAGA!

DKF: „Służąca”

2010-01-26
Aktualizowany 2010-01-27 19:30
Elbląg, Kadr z filmu
Kadr z filmu

W czwartkek 28 stycznia o godz. 19 Światowid zaprasza miłośników dobrego kina na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na ekranie wyświetlony zostanie dramat „Służąca”, a tuż po seansie rozgorzeje dyskusja. Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś!

Po 23 latach pracy Raquel żyje wyobrażeniem, że jest nie tylko służącą, lecz pełnoprawnym członkiem rodziny Valdesów. Pewnego dnia pani domu postanawia zatrudnić drugą kobietę do pracy, uważając, że Raquel jest przepracowana. Ta jednak odbiera to jak "zamach" na swoją pozycję. W obawie przed utratą swojej dotychczasowej, uprzywilejowanej roli, robi wszystko, aby pozbyć się nowej współpracowniczki. Mocno uczepiła się rodziny Valdesów, którą nazywa "swoją rodziną", i jej ostra rywalizacja z innymi pokojówkami obnaża w niej to, co najgorsze. Wszystko zmienia się wraz z przybyciem bardzo energicznej Lucy, której entuzjazm i pogoda ducha przynosi odmianę w życiu Raquel.
       Reżyseria Sebastian Silva; scenariusz: Sebastian Silva, Pedro Peirano. Obsada: Catalina Saavedra, Claudia Celedon, Alejandro Goic. Chile 2009.
      
       Podwójne zaproszenia na czwartkowe spotkanie wygrali: Marta Marchlewska, Karolina Bojczuk, Małgorzata Adamska, Marcin Gadowski, Bartłomiej Syrocki. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama