UWAGA!

Grunge Alive w Jaszczurze

W piątek 28 kwietnia w pubie Jaszczur przy ul. Wigilijnej 6 odbędzie się koncert sygnowany mianem Grunge Alive. Muzyczny pokaz reprezentantów nurtu powstałego w drugiej połowie lat 80. w amerykańskim Seattle wesprą polskie składy - Sellout, Plateau i Dust Blow. U ich boku wystąpi także rockowy L.O.N.T. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

Jako pierwszy na scenie zagości zespół, którego większości obserwatorów rodzimej, starej elbląskiej sceny muzycznej nie trzeba przedstawiać. Pierwsze dźwięki zderzą się z powietrzem za sprawą bardów z Sellout, którzy po prawie czteroletniej przerwie powracają przypomnieć swój materiał oraz przedstawić garść nowych rozwiązań. Jako drugi wejdzie na scenę kolejny, po ostatnim występie death metalowego Forecast, przybysz z dawnego krzyżackiego Marienburga, zespół L.O.N.T. Dla chłopaków, którzy swój warsztat wtopili w podstawy muzyki rockowej, będzie to już czwarty występ w naszym mieście. Zaraz po nich zobaczymy warszawski Plateau. Powstały w 2000 r. kwintet reprezentuje grunge noise pop z elementami alternatywnego rocka. W październiku 2005 r. odbyła się premiera ich debiutanckiego krążka o roboczym tytule „Megalomania”.
     Ostatni zespół, który zagości na scenie, to Dust Blow. Skład ten powstał w 2001 r. we Wrocławiu jako fuzja zainteresowań chłopaków stworzonym przez Seattle muzycznym obrazem relacji jednostka - społeczna „chrypa” z twórczością takich zespołów jak Nirvana, Mudhoney czy Alice In Chains. Ich muzyka to post grunge z naleciałościami punk, charakteryzuje ją melodyjność i pozytywne zabarwienie. Pierwsza płyta zespołu została nagrana w 2002 r. i wydana własnym sumptem muzyków w nakładzie 200 sztuk.
     Koncert w Elblągu jest elementem trasy „5 Years Of Fucking Scream 2006”, organizowanej z okazji piątych urodzin Dust Blow. Trasa rozpoczęła się 24 kwietnia w Krakowie, a kończy 29 we Wrocławiu. U boku DB wystąpią oprócz wyżej wspomnianych takie grupy jak Żywioły, Root, Kabanos i Parklands RD.
     Trasa, która obejmuje także nasze miasto, może być dowodem na to, że ostateczne słowo nurtu, którym jest grunge, nie zostało wypowiedziane wraz z epilogiem twórczości pana o nazwisku Cobain i że rozbrzmiewa w sercach wielu…
     Piątek 28 kwietnia, Old Pub Jaszczur, Elbląg ul. Wigilijna 6, start godz. 18, wjazd 7 zł.
     W naszym konkursie pojedyncze wejściówki na Grunge Alive w pubie Jaszczur Grunge Alive wygrali Iga Chmielewska i Marta Bronhard.
     
Orzeu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama