UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak to się robi - konkurs błyskawiczny

2007-01-30
Aktualizowany 2007-01-30 13:00

W ramach Tygodnia z „Rzeczpospolitą” dziś (30 stycznia) o godz. 19 w kinie Światowid wyświetlony zostanie firm Marcela Łozińskiego „Jak to się robi”. Sprawdź czy wygrałeś zaproszenie.

„Jak to się robi” - najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera Marcela Łozińskiego - to prowokacyjny obraz nadwiślańskiego modelu demokracji, ironiczny, a zarazem przerażający portret polskiej sceny politycznej. Łoziński przez trzy lata przyglądał się realizacji eksperymentu, zorganizowanego przez znanego polskiego specjalistę od marketingu politycznego Piotra Tymochowicza, mającego udowodnić, że każdego można doprowadzić na szczyty władzy.
     Tymochowicz, niczym producenci Big Brothera, zorganizował casting i wyłonił kilkanaścioro ludzi, którzy pod jego okiem mieli poznawać tajniki psychologicznego wpływu na „tak zwane masy”. Przez trzy lata prowadził ich przez meandry polskiej polityki, tak by jeden z nich sięgnął szczytów władzy. W trakcie tej dwuznacznej gry kolejni uczestnicy wykruszali się, aż w końcu pozostaje już tylko jeden.
     Widzimy, jak zwinny manipulator może przeobrazić człowieka bezideowego w polityczne zwierzę. Darek bez zażenowania próbuje różnych sposobów, aby trafić na szczyt - najpierw opowiada, że „ma poglądy takie bardziej centroprawicowe, czyli po prostu w stronę PiS-u”, za chwilę bez zmrużenia oka sieje ferment w młodzieżówce SLD, by w końcu zaproponować ideową pomoc „jedynemu nieskompromitowanemu liderowi” - Andrzejowi Lepperowi.
     O filmie „Jak to się robi” Rafał Świątek napisał w „Rzeczpospolitej”: „Łoziński świetnie uchwycił, jak z nieukształtowanego osobowościowo człowieka można stworzyć prymitywnego, lecz niezwykle zręcznego manipulatora. (...) Nie było dotąd (...) równie istotnego i aktualnego filmu.”
     
     Film Marcela Łozińskiego „Jak to się robi” zostanie wyświetlony dziś (30 stycznia) o godz. 19 w kinie Światowid. Pojedyncze zaproszenia wygrały: Joanna Kubicka i Marzena Orłowska. Gratulujemy. Potwierdzenie wyślemy mailem.
     
Sponsorzy

     
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama