UWAGA!

Jak to się robi - konkurs błyskawiczny

W ramach Tygodnia z „Rzeczpospolitą” dziś (30 stycznia) o godz. 19 w kinie Światowid wyświetlony zostanie firm Marcela Łozińskiego „Jak to się robi”. Sprawdź czy wygrałeś zaproszenie.

„Jak to się robi” - najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera Marcela Łozińskiego - to prowokacyjny obraz nadwiślańskiego modelu demokracji, ironiczny, a zarazem przerażający portret polskiej sceny politycznej. Łoziński przez trzy lata przyglądał się realizacji eksperymentu, zorganizowanego przez znanego polskiego specjalistę od marketingu politycznego Piotra Tymochowicza, mającego udowodnić, że każdego można doprowadzić na szczyty władzy.
     Tymochowicz, niczym producenci Big Brothera, zorganizował casting i wyłonił kilkanaścioro ludzi, którzy pod jego okiem mieli poznawać tajniki psychologicznego wpływu na „tak zwane masy”. Przez trzy lata prowadził ich przez meandry polskiej polityki, tak by jeden z nich sięgnął szczytów władzy. W trakcie tej dwuznacznej gry kolejni uczestnicy wykruszali się, aż w końcu pozostaje już tylko jeden.
     Widzimy, jak zwinny manipulator może przeobrazić człowieka bezideowego w polityczne zwierzę. Darek bez zażenowania próbuje różnych sposobów, aby trafić na szczyt - najpierw opowiada, że „ma poglądy takie bardziej centroprawicowe, czyli po prostu w stronę PiS-u”, za chwilę bez zmrużenia oka sieje ferment w młodzieżówce SLD, by w końcu zaproponować ideową pomoc „jedynemu nieskompromitowanemu liderowi” - Andrzejowi Lepperowi.
     O filmie „Jak to się robi” Rafał Świątek napisał w „Rzeczpospolitej”: „Łoziński świetnie uchwycił, jak z nieukształtowanego osobowościowo człowieka można stworzyć prymitywnego, lecz niezwykle zręcznego manipulatora. (...) Nie było dotąd (...) równie istotnego i aktualnego filmu.”
     
     Film Marcela Łozińskiego „Jak to się robi” zostanie wyświetlony dziś (30 stycznia) o godz. 19 w kinie Światowid. Pojedyncze zaproszenia wygrały: Joanna Kubicka i Marzena Orłowska. Gratulujemy. Potwierdzenie wyślemy mailem.
     
Sponsorzy

     
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama