UWAGA!

„Kawaler srebrnej róży" prosto z Nowego Jorku

2010-01-05
Aktualizowany 2010-01-07 08:45
Elbląg, „Kawaler srebrnej róży" prosto z Nowego Jorku

W sobotę (9 stycznia) w kinie Światowid zobaczyć będzie można niezwykle wyrafinowaną komedię muzyczną o miłości i intrygach rozgrywających się w XVIII- wiecznym Wiedniu. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opery. Początek o godz. 19. Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś!

Pełna pikanterii i subtelnej ironii opowieść, stopniowo odsłania swe drugie dno, które stanowi głęboko humanistyczne rozważania na temat istoty miłości i przemijania. Postać marszałkowej von Wanderberg odsłania dylematy wielu współczesnych kobiet, za wszelką cenę pragnących zachować młodość i piękno. Niestety czas boleśnie konfrontuje te dążenia. Galerii postaci dopełnia rubaszny Baron Ochs, namiętny Oktawian, dziewczęca i wrażliwa Sophie oraz włoski tenor pieszczący uszy marszałkowej - jedna z najpiękniejszych arii w historii opery. Partytura Straussa to wielkie wyzwanie dla wszystkich wykonawców, zaś dla odbiorców prawdziwa uczta piękna.
      
       Bohaterem komedii jest baron Ochs. Ma on słabość do młodych dziewcząt. Postanawia zaręczyć się z jedną z nich - Zofią. Wysyła jej srebrną różę. Posłańcem jest młody Oktawian, do którego Ochs też się umizgiwał, jednak wtedy Oktawian przebrany był za pokojówkę (przebrał się dlatego, że baron niemal nakrył go, na intymnym sam na sam z Marszałkową – atrakcyjną kobietą). Marszałkowa widząc, że jej kochanek zauroczony jest Zofią, uświadamia sobie, że jej młodość i uroda przemijają i że nie ma prawa stawać Oktawianowi na drodze do szczęścia...
      
       Libretto: Hugo von Hofmannsthal
       Kierownictwo muzyczne: James Levine
       Występują: Renée Fleming, Susan Graham, Christine Schäfer, Eric Cutler, Thomas Allen, Kristinn Sigmundsson
       Czas trwania: 4 h 45 min. (2 przerwy).
      
       Aby wygrać podwójne zaproszenie wystarczyło odpowiedzieć w kim jest zakochany Oktawian? Prawidłowa odpowiedź brzmi - w Zofii.
       Spośród wszystkich zgłoszeń wylosowaliśmy dwa. Zaproszenia wygrywają Urszula Gryniewicz-Słomińska i Piotr Gawlik. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama