UWAGA!

Koncert Akurat

2007-02-26
Aktualizowany 2007-03-02 10:35

W sobotę 3 marca w Klubie Muzycznym Eden zagra jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych zespołów muzyki „akademickiej” - Akurat oraz punk rockowa formacja Radio Bagdad. Sprawdź czy wygrałeś zaproszenie na koncert.

Akurat jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce. W ciągu trzech ostatnich sezonów grał prawie po 100 koncertów rocznie. Muzycy występowali w Niemczech, Holandii, Norwegii, Czechach i Słowacji. Są obecnie prawdziwą gwiazdą rynku niezależnego i jedną z najpopularniejszych formacji środowiska akademickiego.
     Głównym atutem Akurat jest ich twórczość własna, wymykająca się wszelkim klasyfikacjom. Jedni przywołują legendy reggae (Daab i Gedeon Jerubal). Inni widzą w nich spadkobierców Mr.Zooba lub Kazika, Kultu a nawet UB40. Wypracowali swój własny rozpoznawalny już styl. W ich muzyce jest ogromny ładunek pozytywnej energii i radości grania. Sami swą twórczość nazywali kiedyś poezją „ska-kaną”. Z jednej strony grają rock z dużą domieszką muzyki ska. Z drugiej strony ich przewrotne teksty to zgrabne, pełne humoru „wierszyki” opisujące rzeczywistość, tę dużą i małą. W ich repertuarze trafiają się również piosenki napisane do wierszy wielkich polskich poetów Kazimierza Wierzyńskiego i Juliana Tuwima.
     3 marca Akurat wystąpi w elbląskim klubie Eden. Początek koncertu o godz. 19. Cena biletu 15 zł (w dniu koncertu - 20 zł).
     
     Zaproszenia na koncert Akurat i Radia Bagdad wygrali: Maja Lidzińska i Paweł Koszyński. Gratulujemy. Potwierdzenie wyślemy mailem.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama