UWAGA!

Koncert Grażyny Łobaszewskiej

Elbląg, Grażyna Łobaszewska zaśpiewa dla elblążan 18 października w Galerii EL
Grażyna Łobaszewska zaśpiewa dla elblążan 18 października w Galerii EL

W sobotę 18 października o godz. 19 w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się koncert Grażyny Łobaszewskiej, znanej wokalistki jazzowej, której sławę dały takie przeboje, jak „Czas nas uczy pogody”, „Gdybyś”, „Brzydcy”. Artystce towarzyszyć będzie zespół „Ajagore”. Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś jedno z nich.

Grażyna Łobaszewska wystąpiła po kilkakroć na prestiżowych festiwalach jazzowych w kraju - Jazz Jamboree, lubelski Hades Jazz Festiwal, Jazz nad Odrą i za granicą, głównie w Danii, Szwecji, Hiszpanii, Niemczech i nawet w Kuwejcie. Grażyna Łobaszewska jest wielokrotną laureatką Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i Jazz Jamboree. Zdobyła również wiele nagród i wyróżnień za granicą.
     Piosenkarka zadebiutowała na początku lat siedemdziesiątych, a pierwsze doświadczenia muzyczne zdobyła śpiewając w chórkach u Haliny Frąckowiak. Występowała i współpracowała z Poznańską Orkiestrą Zbigniewa Górnego, Jarosławem Śmietaną, Januszem Skowronem, Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Bałatą oraz grupami Crash, Kancer i Ergo Band. Już w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych koncertowała w USA i całej Europie. Niedawno artystka ukończyła solowy album „Prowincja jest piękna". Na koncercie w Elblągu będzie można posłuchać utworów z najnowszej płyty, jak również słynnych piosenek: „Czas nas uczy pogody", „Brzydcy", „Gdybyś", „Wszystko co złe, omija mnie", „Zwierciadło czasu", „Nocny spacer". To właśnie te utwory przyczyniły się do sławy artystki.
     Grażynie Łobaszewskiej będzie towarzyszyła formacja „Ajagore”, która na co dzień współpracuje z Krystyną Prońko. Zespól „Ajagore” istnieje od 1999 i tworzą go cenieni muzycy jazzowi: Sławomir Kornas, Maciej Kortas, Michał Szczeblewski i Irek Wojtczak. Niebawem ukaże się nowa płyta tego zespołu. Jest to ciekawy projekt, w którym do głosu dochodzi muzyka folkowa.
     Koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem „Ajagore” w Galerii EL rozpocznie się o godz. 19. Bilety można kupić w kasie Galerii EL, a po godz. 18 w piwnicy Galerii, w klubie Krypta. Cena biletu to 25 zł.
     ***
     Podwójne zaproszenia na koncert wygrali: Mirosław Banasiuk, Monika Stępień, Katarzyna Swisłocka, Wioleta Kopycka, Barbara Głowacka. gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama