UWAGA!

Krzysztof Ścierański solo w Krużganku

2013-01-05
Aktualizowany 2013-01-10 11:23
 
Elbląg, Krzysztof Ścierański zagra w Krużganku w najbliższy czwartek
Krzysztof Ścierański zagra w Krużganku w najbliższy czwartek (fot. Małgorzata Michalik)

Krzysztof Ścierański, legenda jazzu i jazz-rocka, czołowy reprezentant stylu fusion, założyciel i lider Laboratorium, zespołu o niezachwianej pozycji na polskiej scenie jazzowej zagra w elblagu. Będzie to występ solowy ze znakomitym podkładem własnej kompozycji i we własnym wykonaniu. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś.

Krzysztof Ścierański z Laboratorium nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także na festiwalach za "żelazną kurtyną".
       W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, artysta zaczął realizację projektów autorskich.
       Krzysztof Ścierański od dłuższego czasu grywa z Bernardem Maselim, Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Ma na swoim koncie również współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, zespoły Republika, Krzak czy Wilki. Do dziś jego basu można posłuchać na kilkudziesięciu płytach.
       Ścierański to wirtuoz, opanowawszy elektroniczną technologię, zmienia brzmienie swojego basu w wielkie organy piszczałkowe lub w cały kwartet smyczkowy. Jest szeroko znany w Europie jako innowator, który zatriumfował nad technologią i tworzy naprawdę ciepłą i pomysłową muzykę,
       Wzorował się na takich basistach, jak: Stanley Clarke, Alphonso Mouzon, Marcus Miller czy Jaco Pastorius. Zwłaszcza ten ostatni wywarł na niego wielki wpływ "podpowiadając" ideę gry solowej.
      
       Koncert Krzysztofa Ścierańskiego, który miał odbyć się w Krużganku Galerii EL został odwołany z powodu choroby artysty. Ścierański w Elblągu wystąpi, ale za dwa lub trzy tygodnie.
      
       Podwójne zaproszenia na koncert wygrali: Anna Adamowska, Kamil Bocheński. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama