UWAGA!

Multikino: Zew wolności

2010-03-26
Aktualizowany 2010-03-26 15:47
Kadr z filmu
Kadr z filmu

Na ekranie Multikina oglądać można „Beats of Freedom – Zew wolności”, porywający dokument o narodzinach rocka w Polsce. W filmie udział wzięli m.in. Kora, Kazik, Muniek Staszczyk i Marek Niedźwiecki. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na film. Sprawdź, czy wygrałeś.

Legendy rockowego podziemia dzielą się wspomnieniami o muzyce, życiu i paranoicznej cenzurze. W czasach, gdy życie w Polsce kontrolował reżim, muzyka stała się fenomenem, zjawiskiem społecznym o kolosalnej sile rażenia, stała się przestrzenią ludzi wolnych. „Żelazna kurtyna” nie była w stanie zatrzymać rocka, a młodzi ludzie dzięki muzyce poczuli własną siłę i godność. Polski rock od początku stał w kontrze do zastałej rzeczywistości obyczajowej, kulturowej i politycznej. Piosenki kruszyły stereotypy i tworzyły więzi między ludźmi. Swoistą enklawą wolności stał się festiwal w Jarocinie, barwnie pokazany w filmie dzięki niepublikowanym dotąd materiałom archiwalnym.
       Reżyseria Piotr Stachurski, Leszek Gnoiński, Wojciech Słota, scenariusz Leszek Gnoiński, Wojciech Słota. Obsada: Kora Jackowska, Tomek Lipiński, Marek Niedźwiecki, Jurek Owsiak, Krzysztof Skiba, Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski. Polska, 2010.
      
       Podwójne zaproszenie na film wygrał Robert Pilecki. Gratulujemy. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)