UWAGA!

Noc z filmami Woody Allena

2010-04-08
Aktualizowany 2010-04-09 10:27
Noc z filmami Woody Allena

W piątek 9 kwietnia Multikino zaprasza na Nocny Maraton Filmowy z dziełami Woody Allena. Podczas maratonu zaprezentowane zostaną trzy filmy wybitnego reżysera i scenarzysty: „Wszystko gra”, „Vicky Cristina Barcelona” oraz przedpremierowo „Co nas kręci, co nas podnieca”. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie. Sprawdź, czy wygrałaś!

Wszystko gra
       Chris jest byłym tenisistą z ambicjami, ale zarabia na życie jako trener w klubie dla londyńskiej high-society. Udaje mu się z powodzeniem wykorzystać znajomości, otwierając sobie drzwi do kariery i do małżeństwa z Chloe, córką brytyjskiego milionera. Atmosfera gęstnieje, gdy znudzony już karierowicz poznaje aktorkę Nolę Rice - zmysłową i seksowną narzeczoną swojego szwagra. Zaczyna się spirala zdrad, niedomówień i skrywanej namiętności.
       USA, Wielka Brytania, 2005. Występują: Scarlett Johansson, Jonathan Rhys-Meyers, Emily Mortimer.
      
       Vicky Cristina Barcelona
       Vicky i Cristina przyjeżdżają z USA do Barcelony na wakacje. Vicky to czuła i inteligentna dziewczyna, która zaraz ma wyjść za mąż, Cristina to jej przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki zostają wciągnięte w nietypową, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio, charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną.
       Hiszpania, USA, 2008. Występują: Scarlett Johansson, Rebecca Hall, Javier Bardem, Penélope Cruz
      
       Co nas kręci, co nas podnieca
       Historia starszego mężczyzny, który stara się zdobyć serce 20-letniej dziewczyny. W tym celu zmienia całkowicie swój styl życia. Boris Yellnikoffow to człowiek, który po niepowodzeniach zawodowych, porażce małżeńskiej i nieudanej próbie samobójczej spędza czas na obrażaniu dzieci, które uczy gry w szachy. Melody to urocza, choć niezbyt bystra dziewczyna z Mississippi, która uciekła z domu. Pewnego dnia, gdy Boris wraca do swojego mieszkania, zaczepia go i błaga, by udzielił jej schronienia na krótki czas. Z upływem czasu Melody na dobre zadomawia się u Borisa i nie wykazuje najmniejszej chęci do wyprowadzki, a co gorsza… zakochuje się w Borisie.
       USA, 2009. Występują: Evan Rachel Wood, Henry Cavill, Larry David.
      
       Bilety do nabycia w cenach 19 zł i 16 zł (dla studentów, młodzieży licealnej po okazaniu ważnej legitymacji oraz dla posiadaczy kart lojalnościowych Multikinomaniaka)
      
       Podwójne zaproszenie na maraton wygrała Małgorzata Lubowiecka. Gratulujemy. Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)