UWAGA!

Oni wygrali książki wydawnictwa Uran

 Elbląg, Oni wygrali książki wydawnictwa Uran

- Album "Elbląg i elblążanie w fotografii własnej - lata czterdzieste, lata pięćdziesiąte" można oglądać godzinami: nigdy nie ma się dosyć. Ci, którzy mieszkali w Elblągu w latach 1945 - 59 mają dzięki niemu okazję, by wspominać czasy dziecięctwa i młodości. Ci zaś, którzy urodzili się póżniej, zobaczą taki Elbląg, jakiego nigdy nie widzieli i nie znali... – tak swoje nowe wydanie opisuje wydawnictwo Uran.

Kolejna propozycja wydawnictwa to zaproszenie do zaczarowanego świata legend. Ileż w tym świecie prawd i mitów, które trudno od siebie oddzielić; ile przyczynków do naukowych badań, do rozważań nad społecznościami z przeszłości i nad realiami dnia dzisiejszego; ile pretekstów do bliższego zapoznania się z historią naszego regionu i do zwiedzania ciekawych, nieznanych nam dotąd miejsc... „Legendy i opowieści Elbląga i okolic” to wyjątkowa pozycji historyczno - literacka o szerokim zakresie wątków historycznych.

 

Legendy z Elbląga, z którymi będziemy mogli zapoznać się podczas lektury, to między innymi: Śmierć świętego Wojciecha, Od Hommuli do Kumieli, Pokłon Hermana Balka, Barto i jego sfora, Bitwa nad Kumielą, Kleska floty krzyżackiej, Łopata Piekarczyka, Legenda o Piekarczyku, Burmistrz i zjawa, Czarnoksiężnik z Dębowego Lasu, Końska baszta, Kupieckie otrzęsiny, Tajny dług Augusta Mocnego, Legendarny trunek, Zbrodnie w Fiszewie, Rajd kapitana iaczenki, Zatopiona dwyzija, Tajemnice Relikwiarza Elbląskiego.

 

Dla naszych czytelników mamy do wygrania dwa podwójne zestawy książek: "Elbląg i elblążanie w fotografii własnej - lata czterdzieste, lata pięćdziesiąte" oraz „Legendy i opowieści Elbląga i okolic”. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: Która pozycja wydawnictwa Uran jest moją ulubioną i dlaczego?

 

Na wiadomości czekamy do środy, 10 listopada, do godziny 12:00, pod adresem mailowym konkurs@portel.pl. W tytule maila prosimy wpisać "Uran", a w odpowiedzi podać swoje imię i nazwisko, numer kontaktowy oraz następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Biuro Usług Informatycznych Softel.

 

Rozstrzygnięcie konkursu: książki wygrali Tomasz Woźnowski oraz Anna Kupiec. Gratulujemy!

 

***

Regulamin konkursu

1. W każdym konkursie bierze udział tylko jedno zgłoszenie wysłane z jednego adresu mailowego.

2. Wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia wyklucza uczestnika z udziału w konkursie

3. Każde zgłoszenie powinno zawierać wskazany w konkursie tytuł wiadomości (hasło), odpowiedź (o ile jest wymagana) oraz dane osobowe uczestnika konkursu.

4. Zgłoszenia wypełnione niepoprawnie nie będą rozpatrywane.

5. W treści maila należy także zawrzeć następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Biuro Usług Informatycznych Softel.

AG

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dla mnie bardziej wartosciowa książka to, ,Elbląg i elblązanie w fotografii, ,uważam że zdjęcia przypadkowych ludzi dają wiele do myślenia można zauważyć czas, ludzi, otoczenie które nieraz jest kwestią sporną co do miejsca i czasu
Reklama