UWAGA!

Opera w Światowidzie: wygraj zaproszenie

2014-01-31
Aktualizowany 2014-02-07 11:33
 
Elbląg, Opera w Światowidzie: wygraj zaproszenie

"Rusałka”, najsłynniejsze dzieło operowe Antonína Dvořáka, to inspirowana czeskimi podaniami ludowymi i Andersenowską „Małą syrenką”, melancholijna baśń o istocie z wodnego królestwa zakochanej w człowieku. Na pokaz live prosto z Nowego Jorku kino „Światowid” zaprasza 8 lutego. Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś.

„Rusałka” to czeska opera w trzech aktach skomponowana przez Antonína Dvořáka w 1900 roku, wystawiona po raz pierwszy rok później. Czeskie libretto napisał Jaroslav Kvapil. To wyjątkowo piękna i barwna opera kompozytora, zwanego przez krytykę „czeskim Brahmsem”. W Polsce niemal wyłącznie prezentuje się jego twórczość symfoniczną i oratoryjną, czasem też "Tańce słowiańskie" i nastrojowe pieśni. Jednak mało który meloman wie, że ten kompozytor stworzył dziesięć oper. Spośród nich właśnie "Rusałka" jest tą najbardziej efektowną. W wersji operowej ta opowieść obfituje w pełne tajemniczości i romantycznego uroku sceny leśne, w barwne epizody rodzajowe i tańce wywiedzione z czeskiego folkloru.
       Dzieło Dvořáka czerpie inspiracje z podań ludowych o nimfie wodnej, która, zakochawszy się w człowieku, zapragnęła przybrać ludzką postać. Zamienić w kobietę może ją tylko Ježibaba, leśna wiedźma, jednak ta oczekuje za to zapłaty: ma nią być piękny głos nimfy. Rusałka staje się kobietą, ale nie może wypowiedzieć choćby jednego słowa.
      
       8 lutego 2014 (sobota), godz. 18.45. Cena biletu: 50 zł (bilet ulgowy: 40 zł).
      
       Podwójne zaproszenie na operę wygrały: Antonina Sendrowicz i Elżbieta Montwiułł. Gratulujemy. Potwierdzenie przesłaliśmy mailem.
      
       Przeczytaj regulamin konkursów portEl.pl.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama