UWAGA!

Wygraj bilet na spektakl w Mjazzdze

 Elbląg, Wygraj bilet na spektakl w  Mjazzdze

W niedzielę 17 czerwca na scenie klubu wystąpi laureat tegorocznej Elbląskiej Nagrody Kulturalnej w kategorii Nagroda Artystyczna, wielokrotnie nagradzany na festiwalach i przeglądach teatralnych - znakomity aktor Krzysztof Grabowski w monodramie „Patryk K.” na podstawie Jerzego Pilcha. Dla naszych Czytelników mamy dwa pojedyncze zaproszenia na spektakl. Sprawdź, czy wygrałaś.

O „Patryku K.” słów kilka:
       Uteatralizowana wersja coraz bardziej popularnego w Polsce "stand-up comedy". „Polska jest piłkarską potęgą świata, a papież zawsze jest Polakiem...”. Jest to próba wytyczenia i zatarcia granicy między tym, co śmieszne a tym, co tragiczne. Błahe a poważne. Istotne a nieistotne. Wszystko to przykryte jest opowieścią Patryka, który bez skrępowania mówi o sobie, o swojej rodzinie, swoim życiu seksualnym bądź jego braku. To autobiograficzna opowieść z pozoru normalnego człowieka, w której rodzi się czy też odsłania dewiant.
       Spektakl zdobył honorowe wyróżnienie na II Ogólnopolskim Festiwalu Monodramu "Monoblok" w Gdańsku oraz Główną Nagrodę na 40. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora (OFTJA) we Wrocławiu. Spektakl powstał ze środków finansowych stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Licencję na wystawienie utworów Jerzego Pilcha wystawiło Wydawnictwo Świat Książki.
      
       Krzysztof Grabowski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Zamiejscowego Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu, który ukończył w 2007 roku. Wcześniej pracował w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, a od września 2009 roku był w zespole Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
       Na elbląskiej scenie zadebiutował dwa lata temu tytułową rolą w "Mazepie" Juliusza Słowackiego. Dwa tygodnie później, prezentując podczas 38. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu monodram "Miłka", który zrealizował na podstawie "Piaskownicy" Michała Walczaka, zdobył dwie nagrody i zaproszenie na festiwal festiwali do Torunia. Monodram ten przyniósł mu potem także inne nagrody.

       Na swoim koncie ma już blisko dwadzieścia ważniejszych ról teatralnych oraz udział w kilku filmach. Jego najnowsze role to: Clive Winton w "O co biega?" Philipa Kinga w reż. Marcina Sławińskiego, Artur Hendon w "Księciu i żebraku" Marka Twaina w reż. Konrada Szachnowskiego i Trinculo w "Burzy" Williama Szekspira w reż. Carlosa Carvalheiro/Mirosława Siedlera/Anny Makrzanowskiej. W ubiegłym roku nominowany był do Aleksandra za rolę Janisa w "Testosteronie".
      
       Pojedyncze zaproszenia na spektakl wygrały Daria Bogorodz i Anna Tokarewicz.  Potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
oprac.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama