UWAGA!

Zaduszki w Światowidzie

Elbląg, Zespół Pustki
Zespół Pustki

Kino Światowid zaprasza w piątek, 31 października, na koncert zespołu Pustki, który wykona ścieżkę dźwiękową do czarno-białego filmu niemego „Aelita”. Początek o godz. 19. Dla naszych Czytelników mamy 6 zaproszeń na filmowo-muzyczne Zaduszki. Sprawdź, czy wygrałaś/wygrałeś.

„Aelita” - niemy, czarno-biały film z 1924 roku - został zrealizowany na motywach powieści Aleksego Tołstoja. Choć odstępstwa od pierwowzoru obniżyły poziom artystyczny dzieła, bez wątpienia należy mu się miejsce w historii kina - jest to pierwszy rosyjski film science-fiction. Akcja widowiska toczy się w 1921 roku, pod koniec wojny polsko-bolszewickiej, po części w Rosji, a po części - na Marsie. Ziemska stacja radiowa, zatrudniająca inżyniera Łosia, odbiera tajemniczy sygnał z Marsa, układający się w słowa Anta Odeli Uta. Tytułowa bohaterka jest córką Tsukuba, władcy totalitarnego państwa na Marsie. Gor, strażnik energii, konstruuje teleskop, dzięki któremu Aelita obserwuje życie Ziemian. Zakochuje się w Łosiu. Inżynier, gnany w równej mierze ciekawością nieznanego co chęcią ucieczki od codziennych problemów, w wolnych chwilach pracuje nad budową machiny latającej zdolnej przenieść go na Czerwoną Planetę. Nocami śni o pięknej Aelicie - królowej Marsa. Wskutek szeregu nieporozumień i różnych okoliczności dochodzi do tragedii i Łoś musi uciekać. Odlatuje na Marsa wraz depczącym mu po piętach detektywem-amatorem Krawcowem i ze zdemobilizowanym czerwonoarmistą Gusiewem. Marsjanie widzą zbliżający się pojazd kosmiczny. Tsukub rozkazuje uśmiercić pasażerów, jednak Aelicie udaje się ich przechwycić po lądowaniu.
     Czy Aelita i Łoś połączą się w miłosnym związku? Co na Marsie zrobi były czerwonoarmista Gusiew? Chcecie wiedzieć - obejrzyjcie film. Obejrzyjcie go w Zaduszki ze znakomitą ścieżką dźwiękową nagraną przez zespół Pustki.
     Pojedyncze zaproszenia wygrali: Gabriela Asztemborska, Małgorzata Mitschke, Karolina Sarnowska, Marzena Żachowska, Arek Leszczyński, Maciej Korzeniewski. Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama