UWAGA!

Zaproszenia na Sienę

2007-02-01
Aktualizowany 2007-02-02 10:32
Elbląg, Kadr z filmu „Wszyscy wolni”.
Kadr z filmu „Wszyscy wolni”.

W weekend 3 i 4 lutego w kinie Światowid będzie można zobaczyć najlepsze etiudy, animacje, dokumenty i fabuły Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Sienie. Sprawdź, czy wygrałeś jedno z 12 pojedynczych zaproszeń.

Festiwal w Sienie cieszy się już wieloletnią tradycją - w listopadzie ubiegłego roku odbyła się jego jedenasta edycja - i jest wydarzeniem na skalę europejską. Każdego roku do Sieny, miasta uniwersyteckiego we Włoszech, zjeżdżają się twórcy filmowi z różnych stron świata, odbywa się tu konkurs filmów krótkometrażowych, warsztaty i przeglądy retrospektywne, przedstawiające stan filmu krótkiego w Europie i na świecie.
     Elbląskie repliki organizowane są po raz drugi. Gościem specjalnym tegorocznego przeglądu będzie dyrektor Festiwalu Barbara Białkowska, z pochodzenia elblążanka, od lat mieszkająca we Włoszech.
     Pierwszego dnia, w sobotę 3 lutego, o godz. 20.30 na ekranie zagoszczą włoskie filmy: „Pod liściami”, „Wszyscy wolni”, „Historia o sprzęcie elektrycznym gospodarstwa domowego, lub też nie...”, „Wiadomości”, „Broadcast”, „Baiano”, „Nić dookoła świata” i „Pamięć o psach”.
     Drugi dzień elbląskich replik festiwalu w Sienie, niedziela 4 lutego, to specjalne pokazy dla dzieci oraz ogłoszenie Laureatów Konkursu Międzynarodowego. O godz. 11 rozpocznie się Filmowy Poranek, czyli pokaz najlepszych animacji z Festiwalu w Sienie. Na ekranie zaprezentowane zostaną filmy: „Pogromca lwów”, „Ucz się zanim zaczniesz rosnąć”, „Uśmiechnij się”, „Stara śpiewka”, „Podwórko”, „Pies przewodnik”, „Bohater Ratrix”, „Bibi”oraz „Zlydni”.
     Natomiast o godz. 18 wśród Laureatów Konkursu Międzynarodowego znajdziemy takie obrazy jak m.in: „Ojciec”, „Binta i wspaniały pomysł”, „Motodrom”, „Tragiczna historia ze szczęśliwym finałem”, „Porno” i „Szczęście”.
     
     Pojedyncze zaproszenia na poszczególne cykle wygrali:
     Film włoski (sobota 3 lutego, godz. 20.30): Olga Ślosarska, Piotr Stejn, Kamil Nowak i Iwona Świderska;
     Poranek dla dzieci (niedziela 4 lutego, godz. 11): Agnieszka Lewandowska, Marta Słoniecka-Piotrowska, Emilia Zamojska i Paweł Wiśniewski;
     Laureaci Konkursu Międzynarodowego (niedziela 4 lutego, godz. 18): Małgorzata Ożarowska, Aleksandra Sorokosz, Katarzyna Dzik i Bartosz Rybaczewski.
     Gratulujemy. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama