UWAGA!

Zaproszenie na Czechowa

2006-12-13
Aktualizowany 2006-12-15 11:22
Elbląg, Scena ze spektaklu: Teresa Suchodolska-Wojciechowska i Mariusz Michalski
Scena ze spektaklu: Teresa Suchodolska-Wojciechowska i Mariusz Michalski

Na nadchodzący weekend (16-17 grudnia) elbląski Teatr Dramatyczny proponuje spektakl, na który składają się dwie jednoaktówki Antoniego Czechowa – „Niedźwiedź” i „Oświadczyny”. Sprawdź czy wygrałeś zaproszenie.

Antoni Pawłowicz Czechow to genialny pisarz, dramaturg, nowelista. Jednym tchem wymieniany obok Puszkina, Dostojewskiego, Gogola. Wielki twórca światowego teatru. Jego komedie podbijają serca widzów na całym świecie. Czechow był wierny zasadzie: „pisać tak, żeby słowom było ciasno, a myślom przestronnie”. Jego komedie, wodewile, dramaty zachwycają precyzją, finezją i głębią. Mistrzostwem formy charakteryzują się jego jednoaktówki „Niedźwiedź” i „Oświadczyny”, które znajdują się w repertuarze Teatru Dramatycznego w Elblągu.
     „Niedźwiedź” i „Oświadczyny” są utworami pełnymi dowcipu, akcji, dynamizmu oraz znakomitych dialogów. Z pozoru dwie różne historie łączy wspólny mianownik - uczucia. Zobaczymy na scenie cały wachlarz emocji - od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Prawdziwym majstersztykiem są postaci - wyraziście skonstruowane, barwne, o bogatym życiu wewnętrznym. „Niedźwiedź” i „Oświadczyny” to potężna dawka humoru w najlepszym wydaniu.
     Spektakl wyreżyserował Wiaczesław Żiła - reżyser i aktor na co dzień związany z Akademickim Teatrem Dramatycznym w Tarnopolu na Ukrainie. O oprawę scenograficzną zadbali Łucja i Bruno Sobczakowie, związani z teatrami trójmiejskimi. W spektaklu występują: Teresa Suchodolska-Wojciechowska, Mariusz Michalski, Marta Masłowska, Jerzy Przewłocki, Lesław Ostaszkiewicz. „Niedźwiedzia” i „Oświadczyny” będzie można zobaczyć w sobotę (16 grudnia) o godz. 17 i 19 oraz w niedzielę (17 grudnia) o godz. 19 na małej scenie elbląskiego teatru.
     
     Podwójne zaproszenia na spektakl w niedzielę 17 grudnia o godz. 19 wygrały: Hildegarda Milewska i Hanna Jankowska. Gratulujemy. Potwierdzenie wyślemy mailem.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama