UWAGA!

Koronawirus. 68 nowych zakażeń w mieście, zmarł jeden z mieszkańców

 Elbląg, Koronawirus. 68 nowych zakażeń w mieście, zmarł jeden z mieszkańców
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

O 68 kolejnych zakażeniach koronawirusem i śmierci jednego z mieszkańców Elbląga informuje dziś (27 października) Ministerstwo Zdrowia. Zmarła osoba cierpiała na choroby współistniejące.

1546 osób w Elblągu jest na kwarantannie, w ciągu doby wykonano 196 testów. W powiecie elbląskim przybyło 17 zakażeń, na kwarantannie jest 406 osób, wykonano 80 testów.

W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 317 nowych zakażeń, zmarło 6 osób (5 spośród nich cierpiało na choroby współistniejące). Na kwarantannie są 9172 osoby, wykonano 2132 testy.

Jak wyglądają dzisiejsze dane krajowe?

Odnotowano 8361 nowych zakażeń, 133 przypadki śmiertelne COVID-19 (89 osób zmarłych miało choroby współistniejące). Na kwarantannie jest blisko 215 tys. osób, wykonano niemal 59 tys. testów.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A w sklepach i komunikacji ba, ,, ra, ,, ny bez masek. czy wreszcie policja i żandarmeria wezmą się za nich. Mandaty po 5 tys zł WALIC.
 • I bardzo dobrze. Nareszcie nawiedzeni mądrale odejdą i oczyści się populacja. W atmosferze zostanie więcej tlenu.
 • Co się dziwić Elbląg to dzikie miasto. .tu już nikt nie używa maseczek a ci którzy je noszą są postrzegani jako dziwacy. .wczoraj widziałem tramwaj wypakowany ludźmi po brzegi zero maseczek szyby zaparowane WYLĘGARNIA WIRUSA. .. Gdzie są ku. wa Elbląskie władzę czy już nikt nie kontroluje tego co się dzieje w mieście?!dno i bagno!! A wy ludzie zastanówcie czy wam nie zależy na własnym życiu czy życiu bliskich?!
 • Ludzie umierają codziennie i po co o tym mówić.
 • @Konsti - Co elbląskie władze mają do tego ?! Od egzekwowania prawa są organy do tego powołane. A organy te mają swoich mocodawców w Warszawie. W Polsce już tak jest, że wszystko jest na pokaz. Nie spotkasz już patrolu pieszego Policji w Centrum Handlowym, nie kontrolują środków komunikacji miejskiej, takie pokazówki zrobią przy apogeum covid IV fali, kiedy dziennie będzie statystycznie 30tys zakażonych w skali kraju. Tylko wcześniej zamkną wszystko od nowa od szkół do sklepy, restauracje, kina i siłownie, bo nic innego nie pozostanie. Prorocy, miała być IV fala i nadeszła. Zapełnienie szpitali idzie w górę na łeb i szyję. Mądralińscy nie szczepieni zwożeni będą do szpitali awaryjnych bo tam na ścianie wschodniej jakoś dziwnie im rośnie chorych i hospitalizowanych. Niedługo będą mieli pod korek zapchane szpitale i wtedy co ? Dumnie przy kamerach otworzymy Szpital na Narodowym pokazując, że rząd ma wszystko pod kontrolą.
 • Maseczki ? Serio ? A może zaszczep się jeden z drugim a nie uprawiacie mitologię o płaskiej ziemi. ..
 • Przyjęto nową zasadę w NFZ. Pacjent z zapaleniem płuc, 39 stopni, zaszczepiony już nie musi robić testu. Pacjent bez objawów z małym katarem kierowany jest na test. I o co chodzi ? Obudźmy się !
 • Odezwał się ten baaaran co zapewne drugą maseczkę kupi sobie na nowy rok. Powiedz ilu ludzi używa maseczek zgodnie z zaleceniami? Maska chroni pod warunkiem, że ją właściwie użytkujemy. Kto pamięta jak bezpiecznie zdjąć maskę. Stałem przed sklepem kończąc papierocha i nie widziałem ani JEDNEJ osoby która przed wejściem założyłaby świeżą maskę albo wyrzuciła starą po wyjściu. Wygląda na to że szybko się COVIDA nie pozbędziemy
 • Najpierw eksperci mówili że trzeba się szczepić bo jak się zaszczepimy to nie będziemy przenosić wirusa i będziemy w 100% bezpieczni. Później okazało się że zaszczepieni jednak przenoszą wirusa, ale nie zachorują bo szczepionka jest skuteczna w 98 %. Później okazało się ze zaszczepieni mogą jednak zachorować. Później okazało się ze zaszczepieni tak samo mogą zachorować ale będą przechodzić łagodnie Później okazało się że będzie mniejsza umieralność wśród zaszczepionych. Później okazuje się że będą łagodniej umierać. Teraz okazuje się ze w krajach zaszczepionych praktycznie całej populacji wirus szaleje i bije rekordy. Czy oni ludzi maja za ....? Czyżby NWO był nie do zatrzymania ?
 • Nie ma transmisji bezobjawowej, wbijcie to sobie do tych pustych łbów !!!
 • Ze statystyk wyraźnie wynika że covid zabija tylko w połączeniu z innymi chorobami. Taki z niego kozak ale tylko w grupie. Na solo nie ma szans
 • Zapewne swoją cegiełkę do rosnącej liczby przypadków dołożył między innymi Dzień Nauczyciela w SP15,podczas którego na pełną godzinę spędzono wszystkich uczniów, z wszystkich roczników, do jednego zamkniętego pomieszczenia. Dzieci upchane jedno przy drugim, bez masek, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Skrajna nieodpowiedzialność ze strony szkoły. Długo też nie trzeba było czekać na rezultaty lekkomyślności.