UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Jeszcze tylko z rok i sprawa ucichnie. Natomiast to zupełnie nieprawdopodobne, że ci którzy przeszli covid mają go już za sobą. Będą ich zmiatać kolejne fale grypy w przyszłych latach, a także różne nowe choroby (jak np ta u dzieci)które są bliższym lub dalszym następstwem zniszczenia organizmu przez covid(bez znaczenia ciężkość jego przechorowania). Jedynie Chiny się przed tym uchroniły, Australia, Izrael w porę zareagował. Inne kraje będą miały do czynienia z covidem dlugo po covidzie, przez wiele dekad. Ale pomór samego covidu jeszcze trwa w najlepsze (polska od tygodni ma najwięcej zgonów na świecie na mln mieszkańców)i potrwa do około grudnia 2021.Potem dopiero zaczną się nastepstwa
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    13
    yelou(2020-12-03)
  • @yelou - Ale lokalny specjalista się odezwał na forum portelu buhahahaha masz wyobraźnie czlowieczku powinieneś pisać książki sf bo fantazje masz buhahaha
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    2
    Miastowy Pan(2020-12-03)
  • @yelou - Naukowcy nie wiedzą nic o tym wirusie a Ty wiesz ? Ten sam covid dotyczy nas i całego świata. Izrael przygotował 100% lock down jakiego byś nie chciał. Polska woli ukrywać falę i skalę epidemii. Cytując wielu ekspertów, codziennie raportujemy wierzchołek góry lodowej a nie realne dane. Ilością testów sprytnie ukryjesz problem, trupów już nie zakopiesz ciemną nocą stąd śmiertelność wysoka chyba nie. Po prostu do skromnej liczby zakażonych wychodzi wysoka liczna zgonów.
  • Hmm naukowcy nic nie wiedzą a ciągle się wypowiadają i każą co raz to coś zamykać a najlepiej nas. .. Polska ma dużo zgonów bo służba zdrowia nie działa. A jak pokazuje doświadczenie np. Szwecji i Belgii i porównanie obostrzeń w obu krajach to wyjdzie na to, że mimo zamknięcia wszystkiego i tak w Belgii jest gorzej. W Polsce zresztą też. .. Więc te maseczki naprawdę można sobie na bal karnawałowy założyć bo do tego się nadają. W Polsce zamknięto szkoły w Niemczech nie. I co? W Niemczech do tej pory 17 tyś ofiar i 1 milion zakażeń w Polsce 18 tyś ofiar i milion zakażeń a mieszkańców w Polsce o połowę mniej. Więc jaki sens ma zamykanie szkół??
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    tak myślę(2020-12-03)
  • @tak myślę - Od naukowców nic nie zależy. Decyzje podejmuje rząd wbrew wielu zaleceniom. Szkoły są (były)kluczowych czynnikiem emisyjności wirusa. Spotęgowały efekt kuli śniegowej, bum rząd dostał sraczki i zamknęli szkoły, hotele, galerie. Wróćmy do tematu za 4 tygodnie czy aby każde poluzowanie tematu naturalnie nie powoduje zwiększenia liczby chorych.
  • To dlaczego w szkoły niemieckie nie są kluczowym czynnikiem emisyjności wirusa??? Tam nie potęgują efektu kuli śniegowej?? Szkoły działają a chorych mniej mimo dwa razy większej populacji.
  • To akurat nie jest pytanie do mnie. Nie kojarzę kiedy otwierali, kiedy zamykali szkoły tam. Statystycznie mamy prawie po równo chorych co Niemcy, podobne zgony a jesteśmy krajem dwa razy mniejszym. Fakt niezaprzeczalny. W Polsce wszyscy mają wyrąbane na zalecenia, Niemcy zamknęli sklepy monopolowe aby zniwelować tym samym spotkania towarzyskie. Ogarnij to w Polsce prohibicja w drodze rozporządzenia. Szmata, benzyna kij i pochodnia na zamieszki w obronie wolności picia klasy pracującej.
  • @yelou - Zdejmij folię z głowy bo 5G Cię grzeje😁😁😁
  • @yelou - Ah. .. już się bałem, że więcej nie przeczytam tych "wspaniałych"czarnych wizji. .. Napisz, z jakiego źródła czerpie te wszystkie wywody? Albo po czym je wyprowadzasz że Swojej głowy? W obecnym czasie taka "dawka"odrealnionej rzeczywistości pewnie niejednemu się przyda. .. A w kwestiach merytorycznych. .. Chiny sobie poradziły? Z tą ilością zakażeń, które miały? Rozumiem, że u nich nie wystąpią żadne powikłania, o których piszesz? W Australii i Izraelu też? A jedyna przyczyna braku powikłań jest fakt, że dokonały pełnego lockdown? Ciekawa to jest teoria. .. uwielbiam czytać tę fantastykę. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Cogitans(2020-12-03)
  • @Cogitans - Szkoda że nie jesteś w stanie pojąć jak się osmieszasz i zblazniasz każdym swoim wpisem. To było nudne w kwietniu, żałosne w maju, w czerwcu budziło już tylko litość, a teraz cóż można powiedzieć? To jak natrętna mucha, zawsze gotowa cię obsrac, obudzić z drzemki czy brzęczeć w nocy-zawsze tak samo uparcie, na tą samą nutę i tak samo glupio
  • @yelou - W tym wszystkim co pisze, to pisze zgodnie z logiką. .. w oparciu o jakieś fakty. .. nie moje wydumane teorie. .. nie jakieś proroctwa. .. Wszystko to, co pisze ma poparcie w jakichkolwiek badaniach naukowych. .. badaniach, które mają z kolei podstawy metodologiczne (jeśli oczywiście wiesz o czym mówię). .. Ty z kolei stosujesz argumenty ad personam. .. powiedzmy, że nazwe to argumentami. .. bo de facto są to tylko wyzwiska i próba wskazania, że jestem głupi. .. podczas, gdy nawet jeśli powołuje się na argumenty niesłuszne (co trzeba udowodnić), to nie można stwierdzić, że jestem głupi, a co najwyżej a priori przyjmuje niewłaściwy fundament metodologiczny. .. i stąd akceptuję wyniki badań, które są absurdalne. .. nazwanie kogoś głupcem, bo nie zgadzam się z jego tezami (bez podania antytezy)świadczy jedynie o głupocie osoby, która próbuje nazywać inną osobę głupcem. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Cogitans(2020-12-03)
  • @Cogitans - Jeśli ci się wydaje, że z każdym można dyskutować o czymkolwiek to się grubo mylisz. Tutaj nie ma w ogóle o czym rozmawiać. A to co nazywasz faktami i logiką to śmiech na sali - ale jak pisałem już wcześniej - szkoda tu każdego słowa, już lepiej walnąć łbem o mur. To miałoby więcej sensu. Ale po co?
  • @yelou - To proszę o logiczne wyjaśnienie. Dlaczego w Niemczech mimo otwartych szkół jest zdecydowanie mniej chorych i ofiar na 1 milion mieszkańców niż w Polsce? Dlaczego w Szwecji mino prawie zerowych ograniczeń jest mniej ofiar na 1 milion mieszkańców niż we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Belgii? Dlaczego w marcu maski były wyśmiewane a tydzień później nie można było wyjść z nimi z domu? To tak na początek
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    tak myślę(2020-12-04)
  • @yelou - Oczywiście chodziło mi, że bez maski nie można wyjść z domu
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    tak myślę(2020-12-04)
  • @yelou - No właśnie widzę, że tu się nie da dyskutować z wieloma Osobami. .. jeżeli argumentem przeciwnym jest stwierdzenie, że to "śmiech na sali". .. to Osoba to pisząca wskazuje jednoznacznie, że nie ma zielonego pojęcia, jak się do tego ustosunkować i jedyne na co Ja stać, to właśnie takie stwierdzenie. .. w tym momencie można dyskusje uznać za zakończoną. .. Obrzucanie kogokolwiek pomyjami i sugerowanie zachowań irracjonalnych jest również powodem do stwierdzenia, że dyskusja jest zakończona, gdyż interlokutor już nie posiada żadnych argumentów, które mógłby przytoczyć. .. wszystko na zasadzie "tak jest i tak ma być", a jeśli się nie zgadzasz, to jesteś deb.. .. to jest cały poziom dyskusji. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    Cogitans(2020-12-04)
Reklama