UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Taka sytuacja. Polsat News oficjalnie podaje przykład Texasu, który miesiąc temu zniósł wszelkie obostrzenia i dzisiaj świętuje wygraną z zajobem. Wszelkie dmuchane statystyki poleciały na twarz, ludzie pracują, dzieci się cieszą dzieciństwem. To wszystko oczywiście w kontrze do Bidena, który miesiąc temu wręcz pod Boską opiekę oddawał nieodpowiedzialnych teksańczyków i robił co mógł, żeby to storpedować, bo za Texasem poszła reszta republikańskich stanów. I co? I nic. Żyją i cieszą się życiem, Polsat w ogóle chyba powoli wajchę przestawia, 2 dni temu Bodnar z Amantadyną i oskarżenie Niedzielskiego o eksperymentowanie na Polakach, teraz Texas. Jeszcze tylko Gozdyra zapikła w civicentryzmie, niestety. Może ją naprostują.
 • @hd - W stanie texas z 28 mln ludzi zaszczepiło się już 8mln, co może mieć wpływ na mniejszą transmisję. 2.W Texasie obecnie mamy ok 25 stopni do 30 i pełne słońce, co może ograniczyć transmisję wirusa
 • @yelou - Oczywiście. Jak na Florydzie od maja zeszłego roku. O szczepieniach nikt nie słyszał w tym czasie Zero masek, obostrzenia znikome. Kalifornia w tym samym czasie max. Statystyki z korzyścią nawet dla Florydy. Pisałem o tym, ale jak ludzie nie zobaczą w TV, to się nie przebije, zero własnej inwencji, tylko bezrozumny strach z telewizora. Daj sobie spokój, tego nie da się obronić. Ciekawe co będzie w Belgii, gdzie dzisiaj sąd nakazał rządowi wycofać się ze wszystkich covidowych obostrzeń w ciągu miesiąca, pod karą grzywny, he, he. Natomiast wiedeński sąd dzisiaj ostatecznie "wyrzucił do kosza"testy PCR uznając je za kompletnie bezużyteczne. Dzieje się trochę.
 • @hd - Więc sądzisz że nie ma epidemii. .. Nawet najzagorzalsi przeciwnicy obostrzeń (dr Basiukiewicz)przyznają że na ich oddziałach covidowych rozgrywają się dantejskie sceny: dziesiątki ludzi duszą się żywcem. W szpitalu w Sanoku 97% pacjentów z covidem wymaga aparatów tlenowych. Natomiast kwestie prawne, nakazy, lockdowny: to nie ma najmniejszego znaczenia, bo w PL robi się to co kilka tygodni, a i tak 80% ludzi nie przestrzega żadnych obostrzeń. Więc są to puste zapisy. Nikt tego nie egzekwuje, policja olewa. Stąd mamy w armagedon i dziesiątki tysięcy zgonów. PS W USA owszem, w ostatnim miesiącu nastąpił spory spadek po pół roku pomoru. Od dwóch dni statystyki znowu ruszyły w górę, zobaczymy co będzie dalej. Być może owo poluzowanie zbiegło się z naturalnym chwilowym wyciszeniem pandemii, a teraz ona ruszy gwałtownie na skutek własnie tego poluzowania. .
 • @yelou - Facet nie napisał skrótu myślowego pod tytułem pandemii nie ma. Tylko panika jaką zasiano wygląda jak jeden wielki eksperyment jak daleko można zastraszać ludzi i sterować strachem a zamordyzm gospodarki w czystej postaci to abstrakcja. Ludzie aktywni zawodowo nie chcę jałmużny, tarczy, chcą pracować. A straszenie już IV falą pokazuje, że można ciągnąć to w nieskończoność. Jednak jak pokazują statystyki, covid nawet na moment nie jest i nigdy nie będzie główną przyczyną zgonów w Polsce. Czarno na białym, cytując Urząd Statystyczny wynika, że w I półroczu 2020 r. zmarło 208,598 tys. osób, najwięcej – 84,571 tys. z powodu chorób krążenia. A kod covid w tej tabeli to liczba 1589.1,5tys z 208 tys coś mało. Te słupki pójdą razy 2 jak spłyną dane za drugie półroczne + wzrost i rekordowy przyrost zgonów, bo przecież chory na serce, płuca, nowotwór to żaden tam chory. Mamy kwiecień 2021 53054 zgonów z łącznej liczby chorych 2,32 miliona. Śmiertelność wirusa = do 2%. Otwieramy kraj i bądź każdy odpowiedzialny za siebie. Nie chcesz nie wchodź w skupiska ludzi, siedź w domu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Marcin40(2021-04-01)
 • @Marcin40 - Statystyki za 2020 są nic niewarte bo epidemia zaczęła się w Polsce październiku. Tylko statystyki październik-marzec dotyczą pandemii. Siertelnosc jest znacznie wyższa niż 2% bo większość zgonów nadmiarowych (jeśli nie wszystkie)są zgonami na covid. Dowodziłem tego na tym forum kilkakrotnie. Pisząc o zastraszeniu chyba żartujesz? Przecież 80-90% ludzi nie przestrzega zasad, nie wierzy w ogóle w epidemie, traktuje ją jako "lekka grypę"itd itd, więc czym oni niby są zastraszeni
 • @yelou - Niewarte bo tak sobie napisałeś ? Ciekawa teoria, nie było zakażeń od marca 2020 roku, nie było zgonów do października, nie było lock down wiosennego 2020,pandemia nie funkcjonowała do jesieni, musieliśmy magicznie doczekać do października, żebyś nas zapoznał z teorią swoją. Odkrywca się znalazł. Raz jeszcze do 2% zgonów z łącznej liczby przypadków. Dziecko to policzy na kalkulatorze a Ty nie potrafisz. Niepoliczalna szara strefa dotyczy zarówno chorych jak i zgonów. Nie wyjdzie Ci nic ciekawego, nic znacznie wyższego. "Nadmiarowe zgony"poumierali ponad miarę bo nie mogli dostać się do kardiologa, neurologa albo poumierali na raka. Na hasło covid wszyscy stają na baczność i przyjmują pacjenta każdego jak leci więc zgony jak zgony ludzie słabsi wydolnościowo i odpornościowo. 2 na 100 statystycznie oczywiście. Tak straszeniem mój drogi, idzie ponad 30tys dziennie i wydolność służby zdrowia się nie skończyła, ludzie nie padają jak muchy pod szpitalami z braku miejsc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Marcin40(2021-04-01)
 • @Marcin40 - W październiku nie bo tak napisałem, ale bo zaczęła się w październiku. Do października zakażeń średnio było 200-500,potem 15 000 -20 000.Po doliczeniu zgonów nadmiarowych śmiertelność wychodzi (na kalkulatorze)5%. Nadmiarowe zgony to zgony na cowid w 100%. Z pojedynczymi wyjątkami. Bełkot o zastraszaniu pominę milczeniem. ..
 • @yelou - A kto Ci to powiedział, że w październiku ? Zaciąłeś się na pół roku bez dostępu do informacji od marca ? Bo 200-500 przypadków dzień w dzień to nie jest epidemia. Bredzisz chłopie. Podwyższoną śmiertelność dopisałeś do covid w 100% to gratuluję logiki życiowej. Szkoda czasu na tumanów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Marcin40(2021-04-01)
 • @Marcin40 - Jestem tego samego zdania. Dlatego pukam się w głowę, że stracilem na ciebie dwie cenne minuty życia.
 • @yelou - Szkoda, że się nie puknąłeś dwa razy zanim ten bełkot napisałeś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marcin40(2021-04-01)
Reklama