UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Mam prośbę do zwolenników pandemii i noszenia masek- proszę o wyjaśnienie. Idę chodnikiem- muszę mieć maseczkę, zatrzyma się znajomy i powie, że mnie podwiezie samochodem i możemy maski zdjąć. Dlaczego? Drugie pytanie -dlaczego nikt nie ogłosił pandemii w 2019 roku gdy na zapalenie płuc potwierdzone nie dziwnym testem tylko diagnozą lekarza zachorowało w Polsce 300 tysięcy osób a zmarło 12 tysięcy? Jak to robiły szpitale, że dawały radę? Dlaczego zamknięto siłownie i baseny gdzie ludzie ćwiczą i poprawiają kondycję i zdrowie a można chodzić do kościoła? Dlaczego zamknięto szkoły podstawowe które są w 95% przypadków w odległości do 1 km od domu i nie trzeba korzystać z komunikacji miejskiej? Dlaczego nie mogę spotkać się z rodziną bo ograniczenie do 5 osób a w autobusie może być zajętych 30% miejsc o kościołach nie wspomnę. Dlaczego nie mogę korzystać z porady lekarza w POZ a prywatnie już mogę? Proszę o odpowiedź.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    3
    elblagpieknemiasto(2020-10-23)
  • @elblagpieknemiasto - "Idę chodnikiem- muszę mieć maseczkę, zatrzyma się znajomy i powie, że mnie podwiezie samochodem i możemy maski zdjąć. (. .. )"- nieprawda, przede wszystkim w takiej sytuacji nie należy zdejmować masek. Można je zdjąć jadąc z domownikami. Jeśli nie mówi o tym przepis, to już zdrowy rozsądek tak. W tym mechanizmie zaraziło się wielu moich znajomych. W takim mechanizmie też zakażają się często pracownicy szpitali, bo do pacjenta idą w pełnym uzbrojeniu, a w socjalnym przy kawie siedzą bez ochrony - facepalm "dlaczego nikt nie ogłosił pandemii w 2019 roku gdy na zapalenie płuc(. .. )"- zapalenie płuc jest często występującą chorobą, również dosyć częstą przyczyną zgonów, szczególnie u ludzi w bardzo podeszłym wieku. Czynników etiologicznych jest wiele, mamy na nie leki. Większość leczona jest ambulatoryjnie z dobrym efektem, część hospitalizowana. Nic nowego. Bardzo często tzw. umieranie ze starości jest w przebiegu pneumonii. Występuje również dzisiaj niezależnie od epidemii. Wirusowe zapalenie płuc w przebiegu COVID-19,a właściwie niewydolność oddechowa w przebiegu wirusowego zapalenia płuc jest dodatkowym problemem, z którym musi się mierzyć system. Epidemia - bo wcześniej tego problemu nie było i jak widać nie mamy nad nim kontroli.
  • @elblagpieknemiasto - "Dlaczego zamknięto siłownie i baseny gdzie ludzie ćwiczą i poprawiają kondycję i zdrowie a można chodzić do kościoła?"- bez sensu, podobnie jak zamykanie lasów, itp. "Dlaczego zamknięto szkoły podstawowe (. .. )"- ponieważ udowodniono, że dzieci transmitują wirusa, a szkoły to duże skupiska bez możliwości zachowania dystansu, w Polsce wzrost zaczął się w połowie września "Dlaczego nie mogę spotkać się z rodziną(. .. )"- w interesie nas wszystkich jest ograniczanie kontaktów, trudno zakazać komunikacji miejskiej, jeśli nie ma lockdownu, ale oczywiście proporcje są dyskusyjne, temat kościołów i cmentarzy przemilczę. . "Dlaczego nie mogę korzystać z porady lekarza w POZ"- rząd wprowadził teleporadę w POZ, żeby ograniczyć transmisję wirusa przez oddzielenie potencjalnie zakażonych od pacjentów z innymi problemami. To, że często działa to nieudolnie to już inny problem. Każdy POZ zorganizował to tak, jak umiał, często w oparciu o jeden nr telefonu :( Prywatnie chodzi się do specjalistów, którzy też często ograniczyli obecnie swoją działalność. Do specjalisty nie idzie potencjalny COVID, podobnie jak do dentysty. Tym zajmuje się POZ i dedykowane oddziały szpitalne.
  • @thag - Poczytaj- O interpretację wprowadzających niewątpliwie spory zamęt zmian w rozporządzeniu TVN24 poprosił rzecznika resortu zdrowia Wojciecha Andrusiewicza. Jak przekazał portal tvn24.pl, rzecznik potwierdził, że w samochodzie nikt nie musi teraz zasłaniać ust i nosa. Piszesz, że większość zapalenia płuc jest leczona z dobrym efektem- 12 tyś zgonów to dobry efekt??? Dzieci transmitują wirusa tak jak każdy inny. Nie wiem czy zauważyłeś ale na początku października wszedł przepis za lekarze POZ mają dodatkowe pieniądze za pacjenta z COVID i zaczęło rosnąć. .. kontakt z rodziną ograniczony w interesie nas wszystkich??? To może zupełnie zamknijmy wszystkich w domu i siedźmy jak w areszcie dla dobra wszystkich. .. .Na szczęście coraz więcej ludzi widzi że lekarstwo przynosi gorsze skutki od choroby. .. Odwołane operacje planowe, ludzie umierający w karetkach, problemy z dostaniem się do lekarza a wszystko przez chorobę którą w 80% przypadków trzeba znaleźć testem (wątpliwej jakości)bo nie ma objawów. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    elblagpieknemiasto(2020-10-23)
Reklama