UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Poza tym JEST PROSTY LEK - Amantadyna, część lekarzy, także z regionu stosowała ją z powodzeniem (także na sobie, podobnie jak dr Bodnar). .. ale oczywiście MZ i media nabrały wody w usta, a jakże :(
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    16
    3
    LekarzEmeryt(2020-12-27)
  • @LekarzEmeryt - Amantadyna to urban legend. Dopóki nie zrobi się obiektywnych badań klinicznych nie można mowić o skuteczności. Już kilka takich "cudownych"leków było, np. chlorochina - okazało się, że u pacjentów, którzy ją stosowali było więcej powikłań niż u pozostałych, a efektu leczniczego nie było. Rozgłos jaki powstał nad tym niezweryfikowanym poglądem na temat amantadyny spowodował, że osoby, które faktycznie potrzebują leku - chorzy na Parkinsona, mieli utrudniony do niego dostęp, bo wszysycy się na niego rzucili i wykupili. Podobnie było z chlorochiną. MZ zarządziło, że lek może być wydawany tylko pacjentom z określonymi schorzeniami, to akurat logiczne. Przedziwne, że tyle ludzi się trzęsie przed szczepionką, a ona ma kilkudziesięciotysięczną populację przebadaną i juz ponad milion osób zaszczepionych na świecie. Ci sami ludzie szurają po internetach na temat amantadyny, co do której nie ma żadnych obiektywnych dowodów. Ludzie, albo wierzymy we współczesną medycynę opartą na zasadach EBM (E w tym skrócie to dowody), albo wracamy do robienia wywarów z jąder nietoperza.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    5
    Lekarka po 30stce(2020-12-27)
  • RobertKoliński @Lekarka po 30stce - Dziękuję za ten rozsądny komentarz. PS. Nietoperz, podobnie jak wróbelek ze znanego wierszyka, to druh jest nasz szczery - zjada wszak wredne komary:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    6
    RobertKoliński(2020-12-27)
  • @Lekarka po 30stce - Czy Pani chce powiedzieć że Amantadyna znana od 1968 roku jest nie przebadanym lekiem i nie wiadomo jak działa na wirusy a szczepionka badana przez dwa miesiące jest na pewno skuteczna i bezpieczna? Mam nadzieję, że tytuł lekarza nie jest prawdziwy. .. .
  • @Lekarka po 30stce - Proszę Pani. .. kilkadziesiąt tysięcy osób przebadanych po "szczepionce"uważa Pani za "badania naukowe"? A jak długo te osoby były badane? Kilka miesięcy? A zna Pani przypadki, że leki potrafią wywoływać skutki uboczne po kilku latach? Albo, że systematyczne przyjmowanie leku może takie skutki wywołać w długim okresie czasu? A skoro szczepionka ma chronić przez 6 miesięcy, to znaczy, że jej przyjęcie nie będzie jednorazowa akcja. .. ktoś tu chyba ma niezbyt duża wiedzę? Jeśli jest Pani faktycznie lekarzem, to proszę się przedstawić, bo nie chciałbym być przez Panią leczony. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    2
    Cogitans(2020-12-27)
  • @Cogitans - Jak zwykle w punkt. Niestety lekarze już od dawna przepisują leki które im się opłacają (historie o przekupstwie lekarzy przez koncerny to nie tajemnica ). Porównał bym sytuację z covidem do pożaru stodoły. Niektórzy uważają że nie można ugasić ognia brudnym wiadrem. Jeśli ktoś ma lek którym wyleczył 100% chorych to wypadało by dać szansę na Życie także innym.
  • @Robb - Niektórzy, którzy tu piszą mają po prostu klapki na oczach. .. patrzą jednostronnie. .. przyjęli apriori, covid może zrobić niezwykle spustoszenie. .. na dzień dzisiejszy nie jest to teza całkowicie absurdalna. .. nie ma w zasadzie żadnych badań, które mogą potwierdzić, że covid wywołuje efekty szkodliwe dla ludzi. .. nie ma badań, że szczepionka takie efekty wywołuje czy ich nie wywołuje. .. jedno jest pewne. .. badania nad covid, jak i nad szczepionka są tak lichej jakości, że nie ma możliwości zachęcania do jej przyjęcia i twierdzenia, że skutki uboczne są mniej dotkliwe niż sam wirus. .. Pan Horban orzekł, że śmiertelność wirusa jest na poziomie 1%. .. w zasadzie robienie szumu wokół wirusa jest jakimś kuriozum. .. nie jest to kompletnie zrozumiałe. .. cała sytuacja jest całkowicie niezrozumiała. .. jednak. .. jeśli ktoś ma ochotę się zaszczepić, to jest to jego osobistą decyzją. .mi nic do tego. .. jak ktoś nie chce się szczepić, to również jest to jego osobistą decyzją. .. mi nic do tego. .. każdy ma swoją wolę. .. wolność. .. możliwość decyzji. .. nikomu nic do tego. .. a jeśli ktoś głosi tezę, że niezaszczepieni nie mają prawa do leczenia z NFZ. .. to powiem, że zaszczepieni z odczytami również nie mają prawa do leczenia z NFZ. .. to takie konsekwentne podejście. .. Ale pewnie niewielu to zrozumie. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Cogitans(2020-12-27)
  • @Cogitans - Jem śmieciowe żarcie, zupki chińskie, pije różne śmieciowe napoje, jaram szlugi, całymi dniami net i tv, Biore zupełnie niezbadane suplementy bo w reklamie gadają ze zdrowe, ale ta szczepionka hmmmm może mi zaszkodzić. Przecież zabrakło badan 4 fazy Hashtagi: #Samosia
  • Mogę jedynie napisać, że masz porażkę - nie życie. .. ja nie jem smieciowego żarcia (kupuje to, co przedstawia jakąś wartość odżywczą - nie w markecie). .. czasem również wypije smieciowy napój. .. telewizji nie oglądam, a zatem reklamy nie powiedzą mi że suplement jest cudowny. .. w tym wszystkim, nawet gdybym prowadził tryb życia troglodyty, to jest to mój wybór i moja decyzja. .. .a "szczepionka"jest niby dobrowolna, ale istnieje jeszcze, poza przymusem prawnym, inna forma przymusu - presja spoleczna, medialna, uprzykrzanie życia i wiele temu podobnych. .. a zatem można powiedzieć, że jest ona w pewien sposób przymusowa, choć stworzone zostały pozory dobrowolności. .. dodatkowo z moich pieniędzy (częściowo)została zakupiona. .. bez mojej zgody, a w tym samym czasie wizytę u lekarza zmieniono mi na teleporadę. .. .na to również się nie godze. .. Rząd ma mnie w d. .. .bierze moje pieniądze (niemałe)każdego miesiąca, wydaje je, jak chce. .jest niewydolny. .. .A ja mam posłusznie spełniać jego "rozkazy"? Płaci moimi pieniędzmi za coś, co jest smieciem i nikt nie wie (nawet producent)co się po tym może stac. .. a ja mam posłusznie pójść i to wziąć? Śmieciowe jedzenie i wszelkie inne rzeczy kupujemy z własnej woli (mamy wybór). .za to świństwo zapłaciliśmy bez naszej zgody (przynajmniej bez mojej). .. ot i cała różnica w tych obydwu przypadkach. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    3
    Cogitans(2020-12-28)
Reklama