UWAGA!

12. Letnie Ogrody POLITYKI (10-13 czerwca)

W dniach 10-13 czerwca wspólnie z Tygodnikiem POLITYKA zapraszamy na dwunastą edycję Festiwalu Letnie Ogrody POLITYKI w Elblągu. W programie tegorocznej imprezy: seminaria w ramach jubileuszu „Ćwierćwiecza polskiej samorządności”, spotkania literackie, koncerty muzyczne, plenerowe spektakle teatralne, warsztaty i wystawa. Zapraszamy!

Tak jak w latach poprzednich, zaprezentujemy wybór najciekawszych wydarzeń minionego i bieżącego roku. Odbędą się koncerty artystów: Mister D., czyli muzycznego wcielenia Doroty Masłowskiej (z piosenkami z płyty pt. „Społeczeństwo jest niemiłe”), Julii Marcell – jednej z najbardziej charyzmatycznych wokalistek młodego pokolenia, laureatki Paszportu POLITYKI z roku 2011 (z piosenkami z ostatniej płyty pt. „Sentiments”), Dr Misio, czyli aktora Arkadiusza Jakubika z zespołem (z piosenkami z najnowszej płyty pt. „Pogo”) oraz zespołu Pustki – dwukrotnie nominowanego do Paszportów POLITYKI (z piosenkami z najnowszej płyty pt. „Safari”). Świętując 25 lat istnienia samorządu terytorialnego w Polsce, zorganizowaliśmy seminaria poświęcone ćwierćwieczu polskiej samorządności, podczas których lokalni działacze samorządowi będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami administracji rządowej oraz naukowcami i ekspertami „od samorządów”. Nie zabraknie też wydarzeń kulturalnych. Do udziału w spotkaniach literackich „Opowieści na 2 głosy” zaprosiliśmy: Filipa Springera, Marka Przybylika, Sylwię Chutnik, Jakuba Żulczyka, Ziemowita Szczerka i Marcina Kołodziejczyka.

 


       Zarówno seminaria samorządowe, jak i spotkania z pisarzami – poprowadzą redaktorzy Tygodnika POLITYKA. W przestrzeni elbląskiego Starego Miasta będzie można obejrzeć cztery spektakle plenerowe: „Epitafium dla władzy” i „Orlando” Teatru Gdynia Główna oraz „Babel” i „Mistrza Małgorzatę” (premierowy pokaz spektaklu przygotowanego specjalnie na Ogrody) Teatru Formy z Wrocławia. Każdego dnia starszych i młodszych zaprosimy do udziału w warsztatach: kreatywnego przetwarzania informacji („Brawurowe prezentacje” z Markiem Ścibiorem), literacko-projektowe („Literatura i design” z Adrianą Ronżewską-Kotyńską i AP Dizajn) oraz kreatywnego pisania z Loesje. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa plenerowa grafik złożonych z portretów pisarzy i cytatów z ich książek autorstwa Darii Mielcarzewicz (autorki projektu „Daria rysuje, Oni mówią”). Tegoroczne Ogrody jeszcze bardziej niż podczas poprzedniej edycji, „wyjdą” w przestrzeń miejską.
       12. Letnie Ogrody POLITYKI w Elblągu

       Program:
       dzień 1 / 10 czerwca (środa)
       12.00 Seminarium samorządowe: DOBRE ŻYCIE W POLSKICH MIASTACH
       miejsce: Sala Staromiejska w Kamieniczkach Elbląskich ul. św. Ducha 3-4
       14.00 Warsztaty literacko-projektowe: LITERATURA I DESIGN
       miejsce: Bulwar Zygmunta Augusta
       17.00 Spektakl plenerowy: EPITAFIUM DLA WŁADZY - Teatr Gdynia Główna
       miejsce: ul. Wodna / Most Wysoki
       18.30 Spotkanie literackie: JAK SIĘ ZMIENIŁY NASZE MIEJSCA - Filip Springer, Marek Przybylik, prowadzenie: red. Martyna Bunda
       miejsce: Pub Specjal
       20.30 Koncert: MISTER D.
       miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Sala "U św. Ducha"
      
       dzień 2 / 11 czerwca (czwartek)
       12.00 Seminarium samorządowe: SAMORZĄDY OTWARTE NA ŚWIAT? Współpraca międzysektorowa i zagraniczna polskich samorządów.
       miejsce: Sala Staromiejska w Kamieniczkach Elbląskich ul. św. Ducha 3-4
       12.30 Warsztaty kreatywnego przetwarzania informacji: BRAWUROWE PREZENTACJE
       miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Dział Zb. Audiowizualnych
       17.00 Spektakl plenerowy: ORLANDO - Teatr Gdynia Główna
       miejsce: ul. Wodna / Most Wysoki
       18.30 Spotkanie literackie: PISANIE MIASTA - Sylwia Chutnik, Jaku Żulczyk, prowadzenie: red. Justyna Sobolewska
       miejsce: Pub Specjal
       20.30 Koncert: JULIA MARCELL
       miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Sala "U św. Ducha"
      
       dzień 3 / 12 czerwca (piątek)
       12.00 Seminarium samorządowe: KULTURA I ROZWÓJ. Dylematy samorządów
       miejsce: Sala Staromiejska w Kamieniczkach Elbląskich ul. św. Ducha 3-4
       12.00 i 16.00 Warsztaty kreatywnego pisania I : Loesje
       miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Czytelnia Główna
       18.30 Spotkanie literackie: OBCOŚĆ I SWOJSKOŚĆ. CO TO ZNACZY "JESTEM STĄD"? - Ziemowit Szczerek i Marcin Kołodziejczyk, prowadzenie: red. Mirosław Pęczak
       miejsce: Pub Specjal
       20.30 Koncert: DR MISIO
       miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Sala "U św. Ducha"
       22.30 Spektakl plenerowy: BABEL - Teatr Formy
       miejsce: Stary Rynek, przed Ratuszem Staromiejskim
      
       dzień 4 / 13 czerwca (sobota)
       14.00 i 17.00 Warsztaty kreatywnego pisania II : Loesje
       miejsce: ul. św. Ducha 3-7, Biblioteka Elbląska, czytelnia gł.
       18.30 Panel dyskusyjny: CZY STAĆ NAS NA NOWE IDEE? - dr Michał Łuczewski, dr hab. Jan Sowa, Kazimiera Szczuka, prowadzenie: red. Mirosław Pęczak, red. Edwin Bendyk
       miejsce: Pub Specjal
       20.30 Koncert: PUSTKI
       miejsce: Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7, Sala "U św. Ducha"
       22.30 Spektakl plenerowy: MISTRZ I MAŁGORZATA - Teatr Formy
       miejsce: ul. Stary Rynek, przed Ratuszem Staromiejskim
      
       12. Letnim Ogrodom POLITYKI będzie towarzyszyła wystawa plenerowa grafiki Darii Mielcarzewicz: „Daria rysuje, Oni mówią”
      
       SEMINARIA SAMORZĄDOWE: zaproszenia.
       SPOTKANIA LITERACKIE, SPEKTAKLE PLENEROWE, WYSTAWA: wstęp wolny.
       KONCERTY: pula wejściówek została już wyczerpana, jednak można je jeszcze wygrać w konkursach portEl.pl.
       WARSZTATY: są jeszcze miejsca na warsztatach kreatywnego pisania z Loesje, na warsztaty "Literatura i design" wstęp wolny.
      
       Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
      

 

       Patronem medialnym 12. Letnich Ogrodów POLITYKI jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ale lipa, ani jednego fajnego koncertu
 • @zajec: Ja też bardzo żałuję, że nie będzie Budki Suflera ani Feel, ale mimo to program uważam za wyjątkowo ciekawy
 • Ciekawe o czym będą ze sobą dyskutować pani Szczuka i pan Sowa. Bo tak na moje ignoranckie oko, to oni mają podobne poglądy o których pisać nie będę, bo mi się klawiatura w pc - jeży.
 • Kolego współczujący, ten wyjątkowo ciekawy program, masz na co dzień w TVP Kultura. Niestety panują w nim określone poglądy, zniknęli zeń konserwatywni publicyści i komentatorzy, że o o artystach nie wspomnę. A abonament płacą wszyscy.
 • Zauważam pewną różnicę między oglądaniem TV a uczestniczeniem na żywo w koncercie, spektaklu albo panelu dyskusyjnym. Nie twierdzę też, że udział w takich wydarzeniach "konserwatywnych publicystów i komentatorów, że o artystach nie wspomnę" jest wartością samą w sobie. Akurat Szczuki nie będę bronił, bo mnie irytuje, ale np. o zmianach we współczesnych miastach wolę rozmawiać z Filipem Springerem niż z "konserwatywnym publicystą". Teatry też mają być "konserwatywne"? Moralność Pani Dulskiej? Please. ..
 • Jeśli dla Ciebie wartością samą w sobie jest uczestniczenie w panelu z udziałem Chutnik, Szczuki i Sowy i po raz -nasty z rzędu pana Pęczaka to gratuluję. Twoją też sprawą jest z kim wolisz rozmawiać. Lecz miejskie wydarzenia kulturalne powinny mieć szersze spektrum (również w sferze światopoglądowej) niż to zaproponowane wyżej. A teatry niech będą ''normalne''.
 • Chyba nie trzeba się dziwić, że akurat w tych panelach biorą udział publicyści Polityki? Program jest mimo wszystko obszerny, więc możesz sobie z niego wybrać tylko kilka elementów albo też czekać aż ktoś zorganizuje inne "miejskie wydarzenie kulturalne", np. "Ogrody Do Rzeczy";-)
 • Muzyka i Wykonawcy - całość utrzymana w tym samym klimacie. .. gawędy o przywarach Polaków. Literatura i Pisarze- całość to nudne rozmowy o pochodzeniu, przynależności i kondycji intelektualnej Polaków. Impreza skrojona pod '' trzon " osobowościowy, mocno już archaiczny, starszawych Redaktorów Polityki. Goście znani i zgrani. Zabawa bezpieczna dla Dyrekcji Biblioteki, ale pogłębiająca stagnację twórczą uczestników spotkań. Forma Ogrodów - zmurszała !.
 • Tam Plują Jadem i Żółcią na wszystko co nie jest lewicowe, a wręcz nosi to znamiona antypaństwowych działań !
 • Te " Ogrody " to już dzisiaj wioska intelektualna. Wszystkie spotkania organizowane na wzór PRL-u. Stolik. .. i kilku ględzących facetów. Bierni słuchacze itp. .. A pomysł Dyrekcji z Pubem Specjal to kompletne nieporozumienie. Wnętrze / z obecnym kierownictwem / nadaje się do organizacji przyjęć komunijnych i biesiad disco polo.
 • Jak się komuś nie podoba, niech sobie zorganizuje swoją imprezę. Zaprosi cenionych przez siebie intelektualistów i pisarzy i dyskutuje do woli. Nie musi to być biblioteka czy pub, może być równie dobrze salka parafialna. Od lat Ogrody mają swoją publiczność i proszę nam nie zazdrościć tych rozmów i spotkań. Co to w ogóle jest? Nie chcesz nie przychodź. Nikt nikogo nie zmusza.
 • Wakacje to czas w którym młodych ludzi należy gonić do roboty, a starym zgredom proponuje się „Ćwierćwiecze polskiej samorządności” - jakby istniała kiedykolwiek. "Lato, lato czeka, razem z latem czeka rzeka" I do czegoście doszli, ano do. .. ecri.
Reklama