UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

30. Salon Elbląski w Galerii EL

 
Elbląg, 30. Salon Elbląski w Galerii EL

Jubileusze to okazje celebrowane zwykle wyjątkowo radośnie. Centrum Sztuki Galeria EL oraz Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają z niezwykłą radością na wernisaż 30. Salonu Elbląskiego – wystawy pozwalającej prezentować, podziwiać i konfrontować dokonania artystyczne elbląskich i z Elblągiem związanych artystów, który odbędzie się w Galerii EL 4 lipca o godz. 18.

Salon to jedyna lokalnie tak kompletna i angażująca całe niemal środowisko plastyczne wystawa. Co dwa lata mamy przyjemność poznać nowych i zaprezentować dobrze znanych artystów. Przekrój ich twórczości jest duży, spojrzenie na świat przez pryzmat własnej wrażliwości czasem zupełnie do siebie nieprzystające. A jednak każdorazowo możemy się cieszyć tym, że Salon Elbląski wzbudza emocje i jednocześnie jest najlepszą okazją na spotkanie wszystkich zainteresowanych sztuką – zarówno jej twórców i odbiorców.
       Przez lata na kolejnych Salonach Elbląskich przewinęli się najbardziej kreatywni i ciekawi twórcy. W końcu uczestnictwo w tej wystawie odbierane było w kategoriach prestiżu, a możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców (Salon zwykle jest często i chętnie odwiedzany przez elbląskich miłośników sztuki) nie jest tu bez znaczenia.
       Po 12 latach w roku 2017 powrócono do wystawy w formie konkursu. Swoją nagrodę przyznają jurorzy, kwalifikując tym samym zwycięskiego artystę do przygotowania indywidualnej, kompletnej wystawy w Galerii EL. Oddzielną nagrodę przyznają odbiorcy uczestniczący w rozpoczynającym wystawę wernisażu. Oni kierując się swoim gustem i preferencjami decydują o przyznaniu Nagrody Publiczności. W tym roku po raz pierwszy dodatkową nagrodę pieniężna dla wybranego artysty przewidziało współorganizujące Salon Elbląski Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.
       30 Salon Elbląski to możliwość obejrzenia prac aż 52 zakwalifikowanych do konkursu artystów. Prace reprezentujące takie gatunki jak malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba czy instalacja zaprezentują w tym roku:
       Piotr Arbart, Anna Albrecht, Jacek Albrecht, Ewa Bogucka Pudlis, Zbigniew Chrostek, Waldemar Cichoń, Iwona Dombek-Rybczyńska, Agata Dworzak-Subocz, Sławomir Filarski, Dawid Edward Fowler, Agnieszka Olga Gostkowska, Jan Piotr Gulski, Krzysztof Piotr Grajczak, Roma Jaruszewska, Pamela Jaworska, Marek Kamiński, Karolina Kardas, Bogdan Kiliński, Zbigniew Kinder, Grażyna Komorska, Konrad Kosacz, Kinga Kosacz-Drozdek, Anna Magdalena Kowalczuk, Janusz Kozak, Benedykt Kroplewski, Justyna Lidia Kruk, Andrzej Jan Krzemiński, Miłosz Kulawiak, Grzegorz Piotr Lechwar, Adrianna Leszczyńska, Dariusz Liszewski, Malwina Malinowska, Agata Marcinkowska, Tomasz Misiuk, Małgorzata Olewnik, Mariusz Edward Owczarek, Anna Panek, Ewa Prelewska, Halina Różewicz-Książkiewicz, Magdalena Sadowa, Zofia Samusik-Zaremba, Kinga Szilva’si, Zbigniew Szmurło, Zygmunt Stanisław Tadrowski, Marta Tyszkowska, Agnieszka Warsza, Marek Wawryn, Margarita Wójcik, Monika Wyłoga, Szymon, Zaremba, Sławomir Zawistowski, Dominik Żyłowski
       Jako przysłowiową „wisienkę na torcie” można potraktować wystawę „Ślad wędrówek” artystki związanej z Elblągiem Haliny Różewicz – Książkiewicz. Jej jubileuszowa wystawa pokazana zostanie w tym samym czasie co Salon Elbląski w Galerii Laboratorium.
       Wernisaż obu wystaw odbędzie się w Centrum Sztuki Galeria EL 4 lipca o godz. 18. Kuratorkami wystaw są Karina Dzieweczyńska i Joanna Mierzejewska.
       Salon Elbląski potrwa do 8 września, a na 5 września przewidziany jest Finisaż wystawy.
       Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym elbląska sztuka plastyczna i sztuka w ogóle nie jest obojętna!
      
Wojciech Minkiewicz, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Salon współorganizuje ETK. !. Ludzie opamiętajcie się. Wyjdżcie z tragicznego uścisku prowincjonalnych układów towarzyskich. Ta Galeria uprasza Was-Dyrekcję o profesjonalne podejście do tematu. A te zapewni tylko niezależne grono ekspertów, obyte w świecie sztuki krajowej i tej Swiatowej. Tyko takie podejście może zagwarantować sukces artystyczny tej Galerii. Innej drogi brak. Teraz stoicie w miejscu.
 • Jubileusze najczęściej są jedyną formą przypomnienia się włodarzom miasta, że w naszym mieście żyją artyści. I bynajmniej nie mam na myśli niejakiego Kolinskiego.
 • cofają się i jeszcze to podpinanie się do działan innych organizacji, to ma sugerować aktywność?
 • Wystawia Towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  6
  AdamJ.(2019-07-01)
 • W środowisku współczesnej sztuki ciężko mówić o "niezależnym gronie ekspertów". To także "uścisk układów towarzyskich" tyle że w skali krajowej.
 • Do Bramki - słowo. Tak. Nie ma niczego - ekspertów, znawców sztuki, wybitnych krytyków, genialnych Artystów. , marszandów Nie ma niczego, poza relatywizmem i PiS-em - oczywiście. Wszyscy jesteśmy ludowymi znawcami sztuk wszelakich. A miejsce Sztuki zajęła Polityka.
 • Nie no, "nie będzie nic" to program Kononowicza, na szczęście niezrealizowany. Jeżeli się Pan/Pani rozejrzy, to znajdzie wielu bardzo ciekawych artystów i wiele interesujących opinii o sztuce w Polsce. Oraz inicjatywy bez polityki. Po prostu jest złudzeniem że układy towarzyskie nie mają wpływu na wartościowanie w konkursach jeżeli po prostu zamieni się grono "ekspertów" z lokalnego na takie o krajowym zasięgu z jakimś monopolem obycie w świecie. Oni też podlegają swoim sympatiom środowiskowym i trendom rynkowym które kreują mody oraz to, co się sprzedaje i za ile, nie koniecznie ze względu na istotną artystyczną wartość. Tego zapewne nie przeskoczymy. Ale Salon każdy może obejrzeć sam, ocenić na żywo zamiast wyrabiać sobie zdanie przed komputerem, oddać głos w kategorii Nagrody Publiczności.
 • Aby Galeria EL mogła funkcjonować kreatywnie - należy natychmiast rozwiązać Radę Programową. Tylko taki ruch powstrzyma postępujące obumieranie tej firmy.
 • A co tam przez cały miesiąc można robić?Pytanie...
 • I brać wypłate
 • za czasów Denisiuka salon elbląskich artystów reprezentowali artyści z należnym im tytułem a nie twórcy ludowi to nie festyn ani jarmark!!!!!
 • wygląda na to, że brali wszystkich chętnych, Salon traci prestiż i galeria też.
Reklama