UWAGA!

40. DFUK

W sobotę i niedzielę (27 i 28 maja) odbędzie się w Elblągu 40. Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej. Patronuje mu przewodniczący Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz. Na scenie Teatru Dramatycznego zaprezentuje się około 350 młodych i bardzo młodych wykonawców.

Organizatorem Festiwalu jest Związek Ukraińców w Polsce oraz Teatr Dramatyczny w Elblągu, uczestnikami zaś - dzieci ukraińskie uczące się języka ukraińskiego w punktach nauczania w szkołach podstawowych i gimnazjach województwa warmińsko-mazurskiego, m.in. w Elblągu, Górowie Iławeckim, Morągu, Bartoszycach, Ostródzie, Żelaznej Górze, Stegnie, Głębocku, Lelkowie, Pasłęku, Mingajnach, Braniewie, Kętrzynie i Węgorzewie. Gościnnie wystąpią zespoły dziecięce z Gdańska i Lęborka.
     - Festiwal jest imprezą o wieloletniej tradycji, cieszy się ogromną popularnością w środowisku ukraińskim - mówi Irena Budzyńska, przewodnicząca Związku Ukraińców w Polsce. - Odgrywa znaczącą rolę w procesie wychowania dzieci i przekazywania im tradycji i języka swoich ojców. Daje możliwość prezentowania przez dzieci swoich umiejętności i wiedzy zdobytej na lekcjach języka ukraińskiego, poznawania rówieśników oraz integrowania ukraińskiego środowiska w ogóle.
     W 40 DFUK uczestniczyć będzie około 350 wykonawców w kategoriach: deklamacja, śpiew, gra na instrumentach, zespoły dziecięce. W Teatrze Dramatycznym odbędą się dwa koncerty: w sobotę o godz. 10 i w niedzielę o godz. 10.30.
     Gościem 40 DFUK będzie Teatr Dramatyczny z Tarnopola na Ukrainie. W sobotę o godz. 18 zaprezentuje on spektakl „Pieśń lasu” Łesi Ukrainki.
     40 DFUK zorganizowany jest dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego, Urzędu Miejskiego w Elblągu i Zarządu Głównego Związku Ukraińców w Polsce.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama