UWAGA!

45 lat kultury dla elblążan

Elbląg, 45 lat kultury dla elblążan

10 marca mija 45 lat, odkąd w Elblągu rozpoczął działalność ośrodek kultury, dziś znany jako Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid. Z tej okazji przygotowano m.in. wystawę fotografii, prezentacje filmowe, koncert fortepianowy. Podczas głównych uroczystości odbędzie się konferencja pn. „Media i kultura w Internecie”.

Przez 45 lat nazwa ośrodka kultury zmieniała się. Działał on jako EDK, EOK i WOK. Dziś funkcjonuje jako Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid.
     - Z okazji rocznicy zapraszamy do wspólnego świętowania - mówi Justyna Kozłowska-Dyrla z Wirtualnego centrum Kultury e-Światowid. - Główne uroczystości odbędą się 10 marca. Wówczas też nastąpi oficjalne rozpoczęcie działalności e-Światowid - Radia eKultura i eKultura TV dostępnych ze strony Portalu Kulturalnego Warmii i Mazur www.eswiatowid.pl.
     Wcześniej jednak, 7 marca, Światowid zaprasza na wystawę kwiatów. Od godz. 15 do 17.30 prezentowana będzie wystawa oraz sposoby formowania drzewek bonsai w wykonaniu Marka Gajdy, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Bonsai Tanuki w Warszawie. Natomiast o godz. 18 nastąpi otwarcie wystawy zdjęć wykonanych przez miłośników kwiatów i fotografii, czyli członków sekcji El-Foto. Swoje prace zaprezentują: Krystyna Olechnowicz, Emilia Kwiatkowska, Artur Sadowski, Damian Nowacki, Daniel Arlik, Dominik Wolski, Marian Lubawski i Zbigniew Ostaniewicz. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja kwiatów przygotowana przez kwiaciarnię Azalia oraz koncert fortepianowy w wykonaniu Marty Osowskiej. Wydarzenia te odbywać się będą w holu głównym. Wstęp wolny.
     Koncert i relację z imprezy usłyszeć będzie można w nowopowstałym internetowym Radio eKultura.
     Natomiast 8 marca kino Światowid zaprasza wszystkie panie na wyjątkowy wieczór. - W naszym kinie królować będą właśnie one - zapewnia Justyna Kozłowska-Dyrla. - Pokażemy film „Królowa” o niezwykłych kobietach, które stały się symbolami kobiecości XX wieku.
     Na panie będzie czekać wiele atrakcji: pokaz tańca, pokaz biżuterii, prezentacja
     kosmetyków, konkurs z nagrodami, porady wizażysty. Początek „babskiego” wieczoru o godz. 19. Cena biletu 10 zł. Informacja: 055 611 20 68, 76.
     Relację telewizyjną z tego wieczoru zobaczyć będzie można w internetowej telewizji - eKultura TV.
     9 marca o godz.19 odbędzie się uroczyste spotkanie członków DKF-u. Spotkanie prowadzić będzie Grażyna Kowalska-Słomka (założycielka Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w Elblągu). W tym dniu zaprezentowany zostanie film „Mój Nikifor", który będzie hołdem złożonym znakomitej, niedawno zmarłej aktorce - Krystynie Feldman.
     Cena biletu 8 zł.
     A 10 marca o godz. 15 rozpocznie się konferencja pn. „Media i kultura w Internecie”, podczas której dyrektorzy instytucji kultury, dziennikarze i specjaliści dziedzinie kultury i mediów rozmawiać będą o pozycji kultury w mediach, ze szczególnym uwzględnieniem Internetu. Jej celem będzie promocja nowopowstałych mediów e-Światowid.
     - Natomiast o godz. 17 rozpocznie się uroczystość 45-lecia, podczas której dotychczasowi dyrektorzy i pracownicy naszego ośrodka kultury, a także wszyscy, którzy współtworzą naszą instytucję dziś, będą mieli okazję do spotkania i wspólnej sentymentalnej podróży w przeszłość - mówi Justyna Kozłowska-Dyrla.
     Projekt „Wirtualne Centrum Kultury eŚwiatowid ośrodkiem współpracy polsko-rosyjskiej” częściowo finansowany jest przez Unię Europejską - Program Sąsiedztwa Litwa, Polska, obwód kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Cieszy mnie to, że bez pani Sielewicz - Światowid nadal istnieje. Mam nadzieje, że pozbawiony takiego balastu, bedzie w końcu rósł w siłę. "Kulturę tworzą ludzie, a nie jednostki". 100 lat WOK !!! 100 lat WOK !!!100 lat WOK !!!100 lat WOK !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  F.Rajer(2007-02-25)
 • Pani Sielewicz ma też swoje miejsce w dziejach tego ośrodka kultury. I tylko zawistni ludzie nie chcą tego dostrzec.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Edek jak EDK.(2007-02-25)
 • Edek - nie zrozumiałeś mnie. Ja uważam, że miała duży wkład jako współtwórca, a nie jako jedyny twórca jak to wskazała w wywiadzie na info. "Sztuka to ludzie, a nie jednostka"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  F.Rajer(2007-02-25)
 • A Ty gosciu co sie tak skupiles na Sielewicz? Nastepny z pewnego obozu jedynie slusznych zwolennikow milosciwie panujacego?
 • Ty R Frajer co się cieszysz 100 lat Woku ? tany tany i Czyżyk Platformers
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szczur(2007-02-26)
 • Życzę dobrego występu Marcie Osowskiej, dzieki której muzyka w różnych odmianach weszła do Światowida.
 • Chyba tylko jednej odmianie - poważnej, fortepianowej :D
 • Nie tylko - Marta prowadzi w Światowidzie zespoły wokalne z muzyką rozrywkowa, zespół instrumentalny i projekt musicalowy. Pozdrawiam.
 • Lepszy Czyżyk w WOK-u niż Siela na urzędzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblaszczak(2007-02-26)
 • Ta instytucja to porażka.tylk okasa sie liczy i nie otwieraja sie na pewne imprezy bo parkeit maja nowy a kulture i jej rozwoj .kazdy rodzaj sztuki maja w nosie.dom kultury? dom kołtuny!!
Reklama