UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

55 lat recytacji

Można już zgłaszać się do udziału w 55. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Przegląd rejonowy odbędzie się 16 kwietnia o godz. 12 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Ruch recytatorski okazał się jednym z najtrwalszych zjawisk w polskiej kulturze. Zainteresowanie żywym słowem jako działaniem nie tylko artystycznym, ale i społecznym, narodziło się przed dwoma wiekami, a swoje apogeum osiągnęło w końcu XIX wieku – patriotyczne „wieczory recytacyjne” organizowano w całym pozostającym pod władzą zaborców kraju. Od blisko 60 lat ten ruch przyjął formy zorganizowane – stało się to w momencie narodzin Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs jest ogłaszany po raz 55. i ciągle cieszy się uznaniem kolejnych pokoleń.
       Konkurs jest imprezą otwartą i dotyczy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Złożą się na niego cztery odrębne turnieje:
      
       Turniej recytatorski: repertuar obejmuje trzy utwory w całości lub fragmentach: dwa utwory poetyckie oraz prozę; uczestnik wykonuje prozę i jeden utwór poetycki; łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.
      
       Turniej „Wywiedzione ze słowa”: repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów); dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem); czas występu nie może przekroczyć 7 minut.
      
       Turniej teatrów jednego aktora: obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 minut).
      
       Turniej poezji śpiewanej: repertuar obejmuje trzy utwory śpiewane i jeden recytowany; uczestnik wykonuje dwa utwory śpiewane, jeden utwór recytowany; łączny czas występu nie może przekroczyć 10 minut.
      
       Zgłoszenie odbywa się poprzez złożenie karty uczestnika, którą wraz z regulaminem konkursu można pobrać na stronie http://swiatowid.elblag.pl/index.php?artid=2545. Karty do przeglądu należy składać w CSE „Światowid”, w pokoju nr 26 do 12 kwietnia 2010 r.
       Informacji udziela Inesa Janta-Lipińska: janta@swiatowid.elblag.pl, tel. 55 611 20 56. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego także na stronie www.tkt.art.pl.
      
      
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama