UWAGA!

777 kroków po Elblągu spotkanie z muzyką i historią

 
Elbląg, Danserye,
Danserye, fot. nadesłana

Już w najbliższą niedzielę (15 czerwca) Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej zapraszają pod Ratusz Staromiejski (ul. Stary Rynek). „777 kroków po Elblągu – spotkanie z historią i muzyką”, to koncerty i zwiedzanie elbląskiej starówki.

PROGRAM:
       15.06.14 r. godz. 13.00 – koncert Kapeli Czerniakowskiej
       Legendarna Kapela Czerniakowska powstała w grudniu 1968 roku. Od 1971 r. zespół zrealizował około 40 nagrań archiwalnych i kilkanaście programów telewizyjnych i radiowych. W 1972 została nagrana pierwsza płyta w Polskich Nagraniach. Kapela Czerniakowska to też 3 złote płyty. Mają na swoim koncie ponad 4000 koncertów w Polsce i za granicą
       16.06.14 r. godz. 19.00 – koncert zespołu „Fila Band”
       „Fila Band gra dixieland”, to hasło promujące ten znakomity zespół jazzu tradycyjnego. W obecnym składzie grają od 2 lat, nagrali płytę i zagrali pond 20 koncertów, w tym te zarejestrowane przez telewizję Polsat w ramach programu ”Must Be The Music”
       Zespół tworzą:
       Jerzy Fila -frontman -lider banjo -vocal-klarnet-tarka; Zenek Zelazny -   trąbka; Kazik Milewski-   klarnet; Gienek Stasiak-  puzon; Arek Fila-   kontrabas; Romek Ślefarski-   instumenty perkusyjne
       17.06.14 r. godz. 19.00 – koncert zespołu „Danserye”
       Mówią o sobie: „studentka, emeryt, gospodyni domowa, dwóch panów z własnym interesem, to grupa ludzi , których łączy szczera przyjaźń i muzyka dawna. Od dwóch lat spotykamy się w elbląskim mdk-u – gdzie szlifujemy swoje muzyczne umiejętności – potrafimy już zagrać na wielu instrumentach dawnych. Sprawia to nam ogromną radość i doszliśmy do wniosku, że już możemy się tą radością dzielić z innymi, a nasze umiejętności muzyczne są na dobrym poziomie. Zresztą ocenicie to Państwo sami.”
       Zespół tworzą: Renata Latoszewska (flet alt), Magdalen Jędrzejewska (klawesyn), Jarosław Pietryka (flet tenorowy), Jacek Wiliński ( flet sopranowy/alt), Ryszard Skotnicki (flet basowy, kierownik zespołu). Do udziału w koncercie zaprosili: Renatę Skotnicką (klawesyn), Marcina Skotnickiego (flety), Dianę Młotkowską (akordeon), Rafała Wawrzyka (akordeon, gitara).

 


       18.06.14 r. godz. 19.00 – wystąpią: Piotr Krupski grający na cymbałach wileński oraz duet „Paweł&Kuba Show Band
       Piotr Krupski na cymbałach wileńskich koncertuje od 2012 roku. Tradycję tę odziedziczył po swoim dziadku Józefie Krupskim. Zarówno sam instrument, jak i granie wzbudza duże zainteresowanie słuchaczy. Latem można posłuchać muzyki cymbałowej na elbląskiej starówce.
       W drugiej części wystąpią Paweł Jędrzejowski – znakomity multiinstrumentalista grający na instrumentach dętych i Andrzej Kuba Kubacki - tenor, popularny, koncertujący artysta toruńskiej sceny muzycznej. W grudniu 2010r. ukazała się płyta pt. "Super Opera Hit's" z utworami operowo – operetkowymi; dał szereg promujących ją koncertów na terenie Polski oraz za granicą.
      
       Codziennie (15 – 18.06.14) o godz. 18.00 czekać będzie na chętnych przewodnik (język polski), z którym będzie można zwiedzać elbląska starówkę. Dodatkowo 15 i 18 czerwca oprowadzać będzie w jęz. angielskim, 16.06 – język rosyjski i 17.06 – język niemiecki.
       Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.
      

Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama