UWAGA!

„…Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”

Jutro (16 kwietnia) o godz. 10 w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ przy ul. Czerniakowskiej (sala nr 23) odbędzie się finał konkursu krasomówczego dla uczniów elbląskich szkól ponadgimnazjalnych.

Konkurs zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Elblągu we współpracy z Państwową Wyższa Szkołą Zawodową w Elblągu i Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. W zmaganiach finałowych będzie uczestniczyło 17 osób.
       Konkurs otworzy dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego dr Irena Sorokosz. Nad przebiegiem konkursu będą czuwać Teresa Kubryń z PWSZ, Małgorzata Sowicka, konsultant języka polskiego w W-MODN w Elblągu, Zofia Ostrówka, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Krystyna Fac, polonista Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
       Prezentacje oceniane będą według kryteriów opracowanych przez organizatorów konkursu i członków jury – specjalistę emisji głosu, polonistów, psychologa. Nagrodą dla dwóch najlepszych mówców i ich opiekunów jest wycieczka do Brukseli – nagroda ufundowana została przez posła Ziemi Elbląskiej Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego. Fundatorami nagród są również Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Zespół Szkół Ogólnokształcących.
       Konkurs promuje umiejętność mówienia jako podstawową umiejętność niezbędną w dobrym funkcjonowaniu społecznym. Skuteczne posługiwanie się językiem polskim często bywa drogą do sukcesu. Ma wpływ nie tylko na sukces szkolny ucznia, ale także na jego dalszą drogę edukacji i życie zawodowe, jest niezbędne w wielu sytuacjach oficjalnych i prywatnych. Nowa podstawa programowa docenia wagę umiejętności przemawiania i otwiera różne drogi realizacji tych zajęć w szkole – zwłaszcza, lecz nie tylko – ponadgimnazjalnej. Sprawdzianem tych umiejętności w dalszym ciągu jest prezentacja maturalna.
       Kolejnym powodem organizacji konkursu był fakt, że ubiegły rok był Rokiem Juliusza Słowackiego – w 2009 r. przypadała 200. rocznica urodzin i 160. rocznica śmierci poety. Konkurs jest zwieńczeniem działań, które były podejmowane przez młodzież elbląskich szkół ponadgimnazjalnych w związku z tym jubileuszem.
      
      
Małgorzata Sowicka, Zofia Ostrówka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama