UWAGA!

Aby wyszkolić kolejnych szkolących

 Aby wyszkolić kolejnych szkolących

Niemal dwa tygodnie trwały warsztaty stapiania szkła techniką fusingu w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, które zostały przeprowadzone dla instruktorów ze Środowiskowego Domu Samopomocy Lazarus.

Dzięki nim Lazarus może zaproponować niepełnosprawnym uczestnikom swoich zajęć jeszcze szerszą możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach, które odwracają uwagę od choroby i pozwalają odkrywać talenty, kształcąc sprawność manualną.
       Lazarus jest miejscem, w którym następuje wszechstronna rehabilitacja osoby niepełnosprawnej, z depresją, osoby po udarach. Coraz częściej są to osoby w młodym wieku.
       - Chcemy prowadzić zajęcia i opiekę w taki sposób, by nasi podopieczni powracali do swojego środowiska i pracy - mówi kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Lazarus, Paweł Gołębiewski. – Ważne jest poszukiwanie nowych, indywidualnych programów pomocy, rehabilitacji i terapii, które dodatnio wpłyną na aktywizację zawodową osób z różnymi dysfunkcjami.
       W szkoleniu wzięli udział instruktorzy z różnych sal terapeutycznych: Andrzej Karolak prowadzi salę techniczno-gospodarczą, Ilona Buczyńska prowadzi salę doświadczania świata, Blanka Kalinowska opiekuje się salą garncarsko-ceramiczną, w zajęciach której uczestniczy Daria Maciąg.
       Jak wspólnie przyznają - Nowe umiejętności są cenne. Pozwalają szerzej spojrzeć na materiał jakim jest szkło, to że można je łączyć z drewnem i metalem. Na pewno tę technikę będziemy stosować w przyszłej pracy.
       Głównym celem pracowni szkła artystycznego w CSE Światowid jest przekazywanie wiedzy i umiejętności w taki sposób, by powstawały kolejne ośrodki. W programie szkolenia były sposoby rzeźbienia płyt wulkanicznych i z włókien szklanych, tak aby powstały z nich formy do uginania szkła, sposoby stosowania separatorów, stapiania fryt szklanych, zatapiania w szkle różnych materiałów, wycinanie kół i pasów, tworzenie biżuterii, lamp, sklejanie szkieł za pomocą lampy UV.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)