UWAGA!

Acoustics Acrobats - jeśli koniec, to z dobrą muzyką

 Elbląg, Acoustics Acrobats - jeśli koniec, to z dobrą muzyką
fot. nadesłana

Wierzymy, że plotki o rychłym końcu świata są mocno przesadzone. Niezależnie co kto o tym sądzi, klub Mjazzga zaprasza na wspaniały koncert, który będzie miał miejsce12 grudnia o godz. 20.12. Tym razem gościć będziemy genialny zespół, finalistów programu Must Be The Music - grupę Acoustic Acrobats.

Tak po występie mówił o nich jeden z jurorów programu, Adam Sztaba: Panowie! Powiew zawodowstwa, który uwielbiam, ale też granie bardzo trudnej muzyki, nieparzystej, to są bałkańskie rytmy, które w ogóle w szerokich mediach nie mają szans przebicia, coś takiego chwalę i będę chwalił zawsze. Gratuluję!
       Jako datę narodzin zespołu przyjąć należy kwiecień 2010 r. Wtedy to, stając wobec potrzeby zmian w składzie oraz chęci otwarcia się szerzej na muzykę etniczną z różnych stron świata, współpracujący ze sobą od kilku lat muzycy postanowili otworzyć nowy rozdział w swojej działalności. Kilka kolejnych miesięcy poświęcili na pracę nad koncepcją i kształtem artystycznym nowej grupy by z początkiem roku 2011 rozpocząć całkiem niezależną działalność pod nazwą Acoustic Acrobats.
       Lata 2008–2010 były dla zespołu czasem niesamowicie pracowitym, ale i magicznym. Na przestrzeni 36 miesięcy, częściowo jeszcze pod starą nazwą zagrali blisko 200 koncertów w Polsce, dziewięciu krajach Europy, a także na Jamajce i w Afryce. Zdobywali doświadczenia koncertując w synagogach, teatrach, filharmoniach, na stadionach, ale także w kameralnych salach czy w miejscach tak egzotycznych, jak położona w dżungli misja. Dojrzewali jako ludzie i jako muzycy, uczyli się czerpać energię od tysięcy spotykanych przez nich ludzi różnych ras i narodowości, ale także nauczyli się innym dawać radość, wzruszać i wprawiać w zadumę swą muzyką.
       Ten czas wykorzystali też, aby tworzyć. Długie godziny spędzone razem w busie, samolotach, hotelach, na scenach dały okazję do odnalezienia wspólnej płaszczyzny w muzycznej przestrzeni, obszaru, w którym będą czuli się dobrze,w którym będą „u siebie”, a jednocześnie poczują możliwość uwolnienia wyobraźni. Potem przyszedł czas na próby i tak powstał materiał na nowy album. Podobnie, jak na poprzedniej płycie – znajdują się tu głównie utwory instrumentalne z pogranicza muzyki etno i jazzu, słychać brzmienia charakterystyczne dla muzyki klezmerskiej i bałkańskiej, jest jednak do wychwycenia znacznie więcej wielokulturowych inspiracji oraz barw przywiezionych z całego świata.
       Jeśli więc, jeśli koniec - to tylko w towarzystwie wspaniałej muzyki! Zapraszamy 12 grudnia o godz. 20.12.
      
       Bilety na koncert w cenie 20 zł do nabycia w klubie Mjazzga (Kowalska 1-2C). Ilość miejsc ograniczona.
       Więcej o imprezach na www.mjazzga.pl oraz www.facebook.com/klubmjazzga. Następny koncert: 15 grudnia - Raggafaya
      
      
Jesienne koncerty w klubie Mjazzga organizowane są we współpracy z Departamentem Kultury UM w Elblągu.
       Patronat medialny objęły Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Dziennik Elbląski i Telewizja Elbląska.

      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)