UWAGA!

Aktualny program Replik

Znamy już cały program tegorocznych Replik FPPF - informuje Justyna Kozłowska-Dyrla, kierownik Wirtualnego Centrum Kultury e-Światowid. Filmowa impreza odbywać się będzie od 17 do 22 września w kinie Światowid.

- Otrzymaliśmy telefon potwierdzający, że w programie Replik zaprezentowany zostanie debiut reżyserski Tomasza Drozdowicza, film „Futro” oraz „U Pana Boga w ogródku” - mówi Emilia Robak ze „Światowida”. - Oznacza to, że znany jest już cały program naszej imprezy.
     „Futro”, określone jako czarna komedia z elementami obyczajowymi, inspirowany jest przede wszystkim współczesnym kinem czeskim, ale też islandzkim czy brytyjskim. Prosta fabuła o przyjęciu mającym zacieśnić rodzinne więzi, które zamienia się w dramat, potwierdza przysłowie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu.
     Jak czytamy w materiałach prasowych filmu, „perfekcyjnie zaplanowane przyjęcie dezorganizują skutecznie poczynania wszystkich właściwie gości: i pedantycznego świekra-geodety, i gustującej w nietypowym seksie szwagierki i depresyjnej synowej i zięcia - fetyszysty. Swój udział w rosnącym zamieszaniu mają też nad wiek rozgarnięte wnuki konstruujące bombę. Miary nieszczęścia dopełniają: niespodziewana wizyta prześlicznej katechetki, zemsta sąsiada - militarysty i wreszcie awaria niebezpiecznie szybkiej kosiarki do trawy...”
     W rozmowie z dziennikarzem Stopklatka.pl reżyser powiedział, że „siła tego kina jest też w tym, że mamy dla widza kilka niespodzianek, niebanalnych niespodzianek i parę, mam nadzieję, takich jeszcze świeżych, nie ogranych w kinie rozwiązań”.
     Drugi, potwierdzony już obraz, to film Jacka Bromskiego „U Pana Boga w ogródku”, dzięki któremu powracamy do Królowego Mostu - miasteczka z kościelną wieżą górującą nad okolicą i złotą kopułą cerkwi, do świata, w którym czas niemal się zatrzymał... Pojawiają się tu ci sami bohaterowie, których spotkaliśmy za boskim piecem - są więc charyzmatyczny proboszcz, komendant policji, organista Witek (dziś już stateczny mąż i ojciec czwórki dzieci), ale pojawiają się też nowe postaci - najgorszy absolwent szkoły policyjnej i świadek koronny, któremu trzeba zapewnić ochronę.
     Jak mówi reżyser, „w drugiej części prowincja jest lepszym odzwierciedleniem tego wielkiego chaotycznego świata, w którym wszystko widać lepiej. Widać jak na dłoni kto jest dobry, a kto zły. Z tym, że nie ma tu naprawdę złych ludzi. Występują różne
     cechy ludzkie, zarówno dobre i złe, którym się przyglądamy, ale z akceptacją człowieka, ze wszystkimi jego aspektami.”
     
     Program Replik XXXII Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni
     17 września, godz. 19 - „Południe – Północ”, reż. Łukasz Karwowski
     18 września, godz. 19 - „Jasne błękitne okna”, reż. Bogusław Linda
     19 września, godz. 19 - „Środa, czwartek rano”, reż. Grzegorz Pacek
     20 września, godz. 19 - „Futro”, reż. Tomasz Drozdowicz
     21 września, godz. 19 - „Aleja Gówniarzy”, reż. Piotr Szczepański
     22 września, godz. 19 - „U Pana Boga w ogródku”, reż. Jacek Bromski
     
     Pojedynczy bilet kosztuje 10 zł, zaś karnet na sześć filmów 36 zł. Rezerwacje przyjmowane są w kinie Światowid, tel. 055 611 20 56, 68, 76.
     Elbląskie Repliki to projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym PISF.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama