UWAGA!

Aleksandry rozdane

2007-03-26
Aktualizowany 2007-03-26 14:14
Elbląg, Marta Masłowska
Marta Masłowska (fot. Paweł Serocki).

W sobotę 24 marca w elbląskim Teatrze Dramatycznym obchodzony był Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji odbył się premierowy pokaz „Aktora” Bogusława Schaeffera, wręczono także Aleksandry - nagrody dla aktorów i przyjaciół teatru. Zobacz fotoreportaż .

Część artystyczną wieczoru stanowiła premiera „Aktora” Bogusława Schaeffera w reżyserii Mirosława Siedlera. Sztuka została wybrana nieprzypadkowo - traktuje bowiem o aktorach, o ich problemach, poświęcona jest teatrowi od kuchni, a to bardzo „na czasie” podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.
     Gdy widzowie zaspokoili swój kulturalny apetyt, przyszła kolej na nagrody (nie żeby to był niekulturalny punkt programu). Najbardziej oczekiwane są rzecz jasna Aleksandry, nagrody przyznawane od czterech lat aktorom za najlepsze role oraz przyjaciołom teatru i wiernym widzom. W tym roku statuetki wręczała Lucyna Sewruk-Sadownik, wnuczka Aleksandra Sewruka, dawnego dyrektora połączonych scen Olsztyn-Elbląg, którego imię noszą teatralne wyróżnienia. Jego imię przyjmie także elbląski Teatr Dramatyczny.
     Aleksandra za Kobiecą Rolę Roku - decyzją Kapituły konkursu - otrzymała Marta Masłowska za rolę Dziewczyny w „Celebracjach” w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego. Ona również otrzymała statuetkę dla Najpopularniejszego Aktora (zdecydowały o tym połączone głosy czytelników Dziennika Elbląskiego i Elbląskiej Gazety Internetowej portEl).
     Aleksander za Męską Rolę Roku trafił do rąk Tomasza Muszyńskiego za rolę Chłopaka w „Celebracjach”. Nagrody aktorskie ufundował prezydent Elbląga.
     Nagrodę dla Przyjaciela Teatru, którą przyznaje dyrektor elbląskiej sceny, otrzymał Bank PKO BP S.A. oddział w Olsztynie. - O tym tak naprawdę decyduje prawo rynku, czyli po prostu zasada, kto da więcej - tłumaczył dyrektor Mirosław Siedler.
     Aleksander dla Najwierniejszego Widza trafił do IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu.
     Każdego roku swoją nagrodę przyznaje również marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Tym razem wyróżnił aktora Marcina Tomasika. Nagrodę wręczył obecny na uroczystości marszałek Jacek Protas.
     Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru swoich pracowników nagradza także dyrektor teatru. Mirosław Siedler zdecydował, że po 200 euro otrzymają: Beata Przewłocka, aktorka; Anna Szysz, księgowa; Grażyna Urbanowska, szefowa Biura Obsługi Widza; Mieczysław Hajduk, brygadier sceny; Piotr Kopeć, kierowca-zaopatrzeniowiec oraz Kazimierz Kowalski, elektryk, kierownik administracyjno-techniczny.
     Z laureatami tegorocznych Aleksandrów rozmawiała Marta Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dziewczyny(pracownice z Bow) jak zwykle niedocenione .To one najbardziej zasłużyły na nagrodę .Bez nich Teatr by nie istniał. Wstyd Panie Dyrektorze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zaskoczona(2007-03-26)
 • Gratuluję Pani Marcie
 • do zaskoczonej: nagrodę dyrektora otrzymała szefowa BOW Grażyna Urbanowska, a teatr to głównie aktorzy, bez nich by nie istniał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uważna(2007-03-26)
 • Do uważnej.To nie szefowa z BOW chodzi w teren i sprzedaje spektakle to po pierwsze, po drugie ciekawe dla kogo by aktorzy grali ,gdyby nie było widzów na widowni
 • Ładne etaty maja w Teatze. Kierowca - zaopatrzeniowc, piekny etat - nostalgiczny. Brygadier sceny ,tez bardzo ładnie brzmi, tak teatralnie romantycznie. Redakcjo mozna było darować sobie podawanie kwoty nagrody bo i nietaktowne i nie zwala z nóg. Powodzenia zycze wszystkim laureatom i nagrodzonym i niech szaleją za te 200 euro do następnego Dnia Teatru. Kierowco zaopatrzeniowcu do dzieła Po trzech dniach to dopiero impreza się rozkreca..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zyczliwy(2007-03-26)
 • Gratulacje dla Pani Marty Masłowskiej i Pana Tomasza Muszyńskiego za najlepsze role roku! :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Yoostynka(2007-03-26)
 • Pan Dyr.Siedler chyba słabo się orienntuje, jaką pracę wykonują jego pracownicy.Praca kierowcy zaopatrzeniowca według Pana Dyr. jest ważniejsza od sprzedaży spektakli.Dziwne jest to wszystko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zaskoczona(2007-03-26)
 • A jak się podobała premiera i Pan Dyrektor w roli Omnibusa: dyr nacz i art i reż i w roli głownej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawy(2007-03-26)
 • Podziękowania dla szanownej kapituły za trafny wybór oraz gratulacje dla Marty Masłowskiej i Tomasza Muszyńskiego za zdobycie statuetek Aleksandra. Należało wam się kochani !!!
 • Do ciekawy tak to wygląda jak komus Ego nawali a jak nam wiadomo najlepsi mechanicy do angli wyjechali :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  3 X nie(2007-03-27)
Reklama