UWAGA!

Alter Ego jedzie na SPOT

Teatralne Studio Młodych Alter Ego działające przy Teatrze Dramatycznym otrzymało zaproszenie do udziału w VII Przeglądzie Teatrów Amatorskich SPOT w Warszawie. Z zaproszenia oczywiście skorzysta.

SPOT, czyli ogólnopolski festiwal młodzieżowych teatrów offowych, odbędzie się 4 i 5 marca w warszawskim Domu Kultury „Zacisze”. Podczas festiwalu zaprezentuje się 18 zespołów z całego kraju, m.in. takie uznane teatry nurtu offowego jak Parabuch, Fiakier czy Grupa Ludzi Artystycznie Niewyżytych z Warszawy i Teatr Tańca Współczesnego z Białegostoku. Ponadto wystąpią zespoły ze Stalowej Woli, Piaseczna, Olsztyna, Ostrowi Mazowieckiej, Legionowa, Świdnika, Torunia, Białegostoku, Lubaczowa, Będzina i Podkowy Leśnej i Elbląga.
     Teatr Alter Ego istnieje od 13 lat. Powstał przy Domu Kultury w Drezdenku (woj. lubuskie) a od ośmiu lat działa w Elblągu, przy Teatrze Dramatycznym. Jego założycielem i opiekunem artystycznym grupy jest Tomasz Walczak. Alter Ego zdobywa laury na festiwalach i przeglądach teatrów offowych w kraju i za granicą.
     W Warszawie elblążanie pokażą spektakl „Hera - moje życie”, którego premiera odbyła się 30 maja ubiegłego roku podczas II Elbląskiego Przeglądu Teatrów Offowych.
     - Spektakl ten jest wizją młodych aktorów na temat najwyższego stopnia uzależnienia narkotykami – mówi Tomasz Walczak. – To opowieść budowana na emocjach, uczuciach i obrazach. Nie ma tu konkretnej historii, ale nie ma też nachalnego dydaktyzmu. Spektakl porusza i pokazuje człowieka uzależnionego, to, co się dzieje z nim i w nim. Reżyserem przedstawienia jestem ja, a scenariusz pował wspólnie podczas prób, spotkań i warsztatów - jest więc dziełem zbiorowym.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama