UWAGA!

Apatia w Jaszczurze

2006-12-11
Aktualizowany 2006-12-17 14:11
Elbląg, H.C.P
H.C.P

W niedzielę 17 grudnia odbędzie się koncert zorganizowany przez kolektyw Depression Town Crew. Alternatywny charakter imprezy sygnowanej tą marką zapewni tym razem występ zespołów Aporia, Commercial Faith i John Doe. Koncert zakończy legenda polskiej sceny hard-core - poznańska Apatia.

Organ wspomagający elbląską scenę niezależną ponownie daje o sobie znać, montując kolejny koncert z dziedziny materiałów cięższych. W trakcie niedzielnego koncertu zaprezentują się zespoły grające różne odmiany muzyki core. I tak, sięgając po pomocnicze słowo „początek”, mamy jasną sytuację: wystąpi tczewska Aporia, pochodzący z Lipki Commercial Faith oraz John Doe z Piotrkowa Trybunalskiego. W trakcie występu tychże formacji łuna ciężaru, proporcjonalnie do mijających godzin koncertu, rozpromieniać będzie coraz jaśniej. Rozpatrując słowo „koniec”, rozpatrujemy również zawarty w nim „początek”. Dla wielu bowiem zespół, który „zakończy” emisję krzyku tego wieczoru, jest kojarzony z „pierwszym” okresem rozwoju nurtu hard-core w Polsce. To swoisty prolog tej księgi, wiecznie niegrzeczna i roślinożerna, pochodząca z Poznania Apatia.
     Początki zespołu sięgają 1989 r., kiedy to dwójka śmiałków (Bulwa i Matoł), zrzeszonych wcześniej w projekcie H.C.P (Hardcore Poznań), postanowiła kontynuować działalność muzyczną, kiedy większość teraźniejszych piewców dziedziny core pakowała kredki do piórnika przy wieczornym soundzie z Misia Koralgola. Lata mijały, a poznańska ekipa cały czas pozostawała wierna swoim przekonaniom oraz stylowi, który reprezentowała na początku. Rozstawiła na naszych półkach dyskografię, oficjalnie złożoną z siedmiu pozycji, przez długie lata raczyła nas oraz naszych bliższych czy dalszych sąsiadów (Czechy, Słowację, Niemcy, Holandię, Włochy i Słowenię) wieloma koncertami. Teraz przyszedł czas na to, aby burmistrz Piekarczyk zmierzył się z tą, w sumie niezbyt wyrafinowaną technicznie, ale w całości mocną, żywiołową i przede wszystkim prawdziwą muzyką.
     W trakcie koncertu będzie można nabyć gadżety, w tym koszulki, oraz płyty grupy. Dostępny będzie również materiał wydany nakładem gdańskiej sekcji Anarchistycznego Czarnego Krzyża, będący benefitem dla Tomasza Wilkoszewskiego. Na płycie tej znajda się utwory takich wykonawców jak: Przeciw, Homomilitia, Shape Of My Fall, Fate, Die Last, Aporia, Stagnation Is Death czy wspomniana wyżej Apatia. Dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony jest na pomoc prawną oraz materialną dla Tomasza Wilkoszewskiego. Więcej na ten temat na stronie: www.tomek.most.org.pl.
     Pub Jaszczur, start: godz. 18.30, wstęp: 10 złotych.
     
Orzeu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama