UWAGA!

Apteka i Farben Lehre

2012-09-17
Aktualizowany 2012-09-21 09:30

Koniec tygodnia w klubie Mjazzga należeć będzie do zwolenników muzyki punk i rock - w piątek zagra Apteka, w niedzielę Farben Lehre.

W piątek na scenę klubową wyjdzie kultowy, szczególnie dla pokolenia, które dorastało w latach 90., zespół Apteka. W niedzielę zaś przy
       Kowalskiej 1-2 C posłuchać i zobaczyć będzie można tradycyjnie gromadzących liczną grupę zwolenników Farben Lehre, przed którymi dodatkowo zaprezentuje się zespół Offensywa.
      
       Apteka - piątek (21 września) godz. 20.15
       Farben Lehre i Offensywa - niedziela (23 września) godz. 19.
       Bilety na oba koncerty w cenie przed sprzedażowej 20 zł oraz 25 zł w dniu koncertu do nabycia w klubie.
      
       Apteka
       GrupaJędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA...”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live'92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. Apteka od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. To przywilej dany tylko nielicznym. Wydany w maju 2007 r. album zatytułowany po prostu „Apteka” nie tylko nie zawiódł dotychczasowych fanów zespołu, ale okazał się również atrakcyjny dla wszystkich słuchaczy otwartych na nowe brzmienia i niebanalne teksty. Zarówno płyta jak i promująca ją trasa koncertowa Drug Story 2007 była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych ostatnich lat w naszym kraju. Apteka to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe.
       Jędrzej „Kodym” Kodymowski: „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”.
      
      

 

Farben Lehre
       Koncert z października 2011 to jak na razie ten, który w klubie Mjazzga zgromadził największą (policzoną) publikę. Tym razem wspomagane przez zespół Offensywa - Farben Lehre przyjeżdża tuż po premierze najnowszej płyty „Achtung 2012”, nagranej z całą masą świetnych polskich artystów. Ponieważ premiera miała miejsce 11 września będziecie jednymi z pierwszych, którym dane
       będzie posłuchać tego materiału na żywo!
       Farben Lehre powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 9 płyt studyjnych: „Bez pokory”, „My maszyny”, „Insekty”, „Zdrada”, „Atomowe zabawki”, „Pozytywka”, „Farbenheit”, „Snukraina”, „Ferajna”, koncertowa „Samo życie”, dwa dvd: „Przystanek Woodstock 2006”, „Punky Reggae live 2008” oraz liczne kompilacje.
       Więcej o grupie na stronie.
      
       Informacje o imprezach w Mjazzdze znajdziecie na www.mjazzga.pl oraz www.facebook.com/klubmjazzga.
       Rezerwacje: mjazzga@mjazzga.pl
      
       Następny koncert - Krzywda (jazz) 24 września.
      

Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama