UWAGA!

Artyści w mundurach

Elbląg, Na zdjęciu logo RZAWP.
Na zdjęciu logo RZAWP.

10 sierpnia o godz. 20.00 odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na międzymurzu w okolicy Zamku Malborskiego.

W programie znajdzie się ponad 20 utworów. Na koncercie będzie można posłuchać nie tylko pieśni, ale również zobaczyć balet. Zespół zaprezentuje program historyczny, na którym będzie można usłyszeć m.in. Bogurodzicę, Marsz Tryumfalny, Białego mazura, Wiązankę pieśni legionowych i Marsz Pierwszej Brygady.
     Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w uroczystościach narodowych i religijnych.
     Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku.
     Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie w kraju jak i za granicą, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm i elegancję artystów. Oprócz dawnych pieśni wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop!
     
     Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wejście na koncert od strony Kościoła Św. Jana.
     
     Organizatorami są burmistrz miasta, dowódca garnizonu oraz Miejski Dom Kultury w Malborku.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama