UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artyści w mundurach

Elbląg, Na zdjęciu logo RZAWP.
Na zdjęciu logo RZAWP.

10 sierpnia o godz. 20.00 odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na międzymurzu w okolicy Zamku Malborskiego.

W programie znajdzie się ponad 20 utworów. Na koncercie będzie można posłuchać nie tylko pieśni, ale również zobaczyć balet. Zespół zaprezentuje program historyczny, na którym będzie można usłyszeć m.in. Bogurodzicę, Marsz Tryumfalny, Białego mazura, Wiązankę pieśni legionowych i Marsz Pierwszej Brygady.
     Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w uroczystościach narodowych i religijnych.
     Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku.
     Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie w kraju jak i za granicą, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm i elegancję artystów. Oprócz dawnych pieśni wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop!
     
     Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wejście na koncert od strony Kościoła Św. Jana.
     
     Organizatorami są burmistrz miasta, dowódca garnizonu oraz Miejski Dom Kultury w Malborku.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama