UWAGA!

Artysta musi być kreatywny

 Elbląg, Jedna z prac wykonanych przez młodzież
Jedna z prac wykonanych przez młodzież (fot. Witold Sadowski)

Młodzież, która poza szkołą realizuje swoje zainteresowania i wiąże z nimi swoją przyszłość, jest na wagę złota. Tak można powiedzieć o młodych artystach, którzy swoje prace zaprezentowali na wernisażu w Galerii na Wyspie. Zobacz zdjęcia.

- Mam wspaniałych młodych twórców. To jest silna grupa dziewięciu osób – mówi Andrzej Sywula z pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury. - Chcą związać swoją przyszłość ze sztuką i zdawać na Akademię Sztuk Pięknych. Czasami się dziwię, że aż tyle czasu poświęcają na zajęcia.
       Wystawa, którą można oglądać w Galerii na Wyspie, w nowej siedzibie MDK przy ul. Warszawskiej 55, jest owocem dwuletniej pracy młodzieży. Prezentowane są na niej prace zarówno z początków współpracy, jak i ostatnie. - Oni czasami nie wierzą w siłę swoich prac – wyjaśnia Andrzej Sywula. - Mam taką metodę, że mało interweniuję, mało mówię i nie naprowadzam Próbuję coś z nich wykrzesać, spowodować, że zaczynają być kreatywni. Kreatywność powoduje, że ktoś albo jest artystą albo nie.
       Wystawa będzie czynna przez całe wakacje w godz. 9-15.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • O czym portelu piszesz??? Przecież na tę wystawę nikt nie przyjdzie. .. Na wernisazu tylko rodzice i wykonawcy. .. Już na prawdę nie ma ważniejszych spraw w mieście?????
  • Gratulacje dla młodych, ambitnych artystów za to, że realizują swoje pasje i mistrza który ich motywuje. Życzę sukcesów i wsparcia ze strony społeczeństwa.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    1
    atencja(2014-06-29)
Reklama