UWAGA!

Artystyczne i kreatywne

 
Artystyczne i kreatywne
fot. nadesłana

Dwa tygodnie ferii w „Światowidzie” to czas wytężonej pracy i znakomitej zabawy. Najmłodsi, zamiast spędzać czas w domu mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, teatralnych i tanecznych, a w godzinach przedpołudniowych obejrzeć najnowsze animacje w kinie „Światowid”.

Ferie zimowe minęły. Te dwa tygodnie to dla „Światowida” czas wytężonej pracy, a dla dzieci, spędzających w Centrum ferie to doskonała zabawa i czas spędzony na kreatywnych działaniach. Warsztaty plastyczne „Kukiełkowo” - 15 dzieci, zimowe warsztaty artystyczne „Hura! Kultura” - 15 uczestników, warsztaty teatralne - "Za siedmioma uliczkami i siedmioma blokami było sobie królestwo..." - 14 dzieci, stacjonarny obóz taneczny - "Zimowa Akademia Młodych Talentów" – 40 uczestników oraz około tysiąca dzieci na specjalnych dopołudniowych seansach filmowych.
       - Chętnych na zajęcia edukacyjne było znacznie więcej, co oznacza, że w Elblągu w okresie wolnym od szkoły jest na nie ogromne zapotrzebowanie - mówią organizatorzy zajęć. - Dzięki nim dzieci nie tylko mogły poznać ciekawe techniki tworzenia i tajniki grania w teatrze, ale mogły również zawrzeć nowe znajomości. Był czas na herbatkę, mały poczęstunek, na rozmowy i wymianę ciekawych spostrzeżeń.
       Podczas warsztatów teatralnych dzieci pracowały nad stworzeniem spektaklu. Same wymyśliły jego tytuł "Tajemnicze zniknięcie". 25 stycznia zaprezentowały się na Scenie Na Piętrze. Spektakl obejrzało 79 widzów. (fotografia poniżej)
      

 


       Na zajęciach „Kukiełkowo” dzieci mogły się wcielić w wybrane przez siebie zwierzę, zakładając własnoręcznie wykonane maski. Każdy wykonał też własną kukiełkę, kwiatka, którym mógł obdarować mamę, babcię, ciocię czy siostrę. Na ostatnich zajęciach powstały prace malarskie z motywami kwiatów z wykorzystaniem akrylu i szelaku. Dzieci same były zaskoczone efektem swojej pracy. Wszystkie swoje dzieła mogły zabrać do domu na pamiątkę.
       Podczas zajęć w pracowniach dzieci miały okazję zobaczyć jak niesamowite rzeczy można wykonać własnoręcznie, w różnych technikach: z malarstwa, ceramiki czy szkła.
       - W trakcie warsztatów najmłodsi pomagali sobie nawzajem, wspierali się i odkrywali swoje talenty – opowiadała instruktor plastyki Ewa Bednarska-Siwilewicz. - Niektóre z nich chciały przyjść jeszcze na kolejne, pytały: "a czy jutro też będą zajęcia...?"
       Na zajęciach plastycznych „Hura! Kultura” przez 5 dni dzieci, uczestniczące w warsztatach przygotowywały się do stworzenia własnej, wymyślonej przez siebie planety. Można ją było oglądać w Galerii Nobilis, do poniedziałku, 4 lutego.
       W ofercie „Światowida” były również zajęcia w terenie: w Bibliotece w Żurawcu, świetlicy w Kadynach i Gminnym Domu Kultury w Barcianach. Dzieci i dorośli szkolili się z batiku.
       Stacjonarny obóz taneczny - "Zimowa Akademia Młodych Talentów" był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta - CT "Promyk" i CSE „Światowid”. Obóz skierowany był do dzieci, będących na początku drogi tanecznej posiadających najniższe klasy taneczne E. W ramach obozu odbyły się: zajęcia taneczne, warsztaty teatralne, warsztaty plastyczne oraz zajęcia rekreacyjne. Dla pozostałych tancerzy EKT "Jantar" od 28 stycznia do 1 lutego były zajęcia warsztatowe z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich mających na celu podniesienie poziomu par tanecznych.
       Galerie zdjęć z ferii dostępne są na stronie CSE Światowid.
      

Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...