UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Artystyczne przenikanie

 
Elbląg, Dziś rozpoczęły się zajęcia w ramach Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej
Dziś rozpoczęły się zajęcia w ramach Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej (fot. nadesłane)

Dziś (2 lipca) w Światowidzie rozpoczęły się zajęcia w ramach Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej. To już trzynasta edycja, a jej tematem przewodnim jest przenikanie.

- Od zajęć teatralno – poetyckich i muzycznych rozpoczęła się Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej, która w tym roku jest eksperymentem – mówi Teresa Miłoszewska, koordynator projektu. - Specjaliści od słowa, poezji, dźwięku i muzyki, ruchu i teatru prowadzą warsztaty, które zakończą się pokazem. Co z tego wyjdzie? To się dopiero okaże.
       Wszystko zależy od uczestników, którzy dostali wolną rękę. To oni będą prowadzić swoim rytmem, ruchem i słowami, a przede wszystkim emocjami. W końcowym etapie, w wiejskiej przestrzeni Oleśna, wszystkie te elementy dźwiękowe, ruchowe, słowne będą się przenikać. Stąd motyw przewodni tegorocznej szkoły - „Przenikanie”.
       - Spotkanie z tą grupą uczestników jest niezwykle inspirujące. Lubię oglądać świat ich oczami, a dzięki tym warsztatom mam taką szansę - mówi Edyta Machul, instruktor teatralny. - Przy nich inaczej oddycham, spokojniej i pełniej. Zauważam drobnostki, które w codziennym biegu często mi się gubią.
       Dziś, podczas zajęć uczestnicy mówili o tym dlaczego lubią chodzić po lesie, jaki jest ich ulubiony dzień tygodnia i ulubiona potrawa, malowali na lustrach swoje emocje.
       - Dla mnie to bardzo nowe i ciekawe doświadczenie. To spotkanie z ludźmi, którzy mają bardzo interesujący świat wewnętrzny. Nasze warsztaty mają na celu opowiedzenie tego świata, nazwanie go i podzielenie się nim z innymi – mówi Anna Dukszta, prowadząca warsztaty literackie. - To eksperyment zarówno dla mnie, jak i dla uczestników.
       W programie szkoły są m.in. warsztaty muzyczne, taneczne, plastyczne i filmowe. Uczestnikami Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej są osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz wolontariusze – młodzież licealna, a także studenci. Zajęcia potrwają do 9 lipca.
       Organizatorem tegorocznej edycji Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid, współorganizatorem zaś Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”.
       Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej realizowana jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz PFRON.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama