UWAGA!

Autostopem przez świat

 
Elbląg, Autostopem przez świat

Najbliższe „Spotkanie z pasjami” będzie poświęcone Teresie Bancewicz, która na emeryturze postanowiła zrealizować ciągle odkładanie „na później” marzenia o podróżach. Zapraszamy w czwartek 26 czerwca o godz. 11.00 do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha i Filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29. Wstęp wolny.

Czy wiek i pieniądze mogą być barierą w realizacji marzeń? Ależ skąd! Najlepszym tego przykładem jest Teresa Bancewicz. Całe swoje zawodowe życie poświęciła pracy artystycznej, prowadząc wraz z mężem pracownię plastyczną. Po przejściu na emeryturę zdecydowała się zrealizować swoje największe marzenie – podróże w najodleglejsze zakątki Ziemi. Jesteście ciekawi, czy jej się udało? Zapraszamy na najbliższe „Spotkania z pasjami”!
      
       Projekt „Spotkania z pasjami” zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 15 spotkań on-line, które będą się odbywały co dwa tygodnie w formie wideokonferencji (poprzez streaming online) z osobami ze świata telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje, angażując się w życie społeczności lokalnych.
       Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Projekt zakłada również stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów.
      
       Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Twórcy projektu chcą pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.
      
       Więcej informacji: Dział Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1 tel. (55) 625 60 18, Filia nr 6, ul. Słoneczna 29 tel. (55) 625 60 80/81.
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama