UWAGA!

Bajeczna Miniatura na skrzypce

 Elbląg, Bajeczna Miniatura na skrzypce

Zbliża się konkurs skrzypcowy Bajeczna Miniatura. Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 17-19 czerwca w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Koncert Inauguracyjny w wykonaniu światowej sławy skrzypka Prof. Bartłomieja Nizioła i znakomitego pianisty prof. Bogdana Kułakowskiego odbędzie się w Sali koncertowej szkoły 17 czerwca o godz. 19.

Bajeczna Miniatura II Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy to impreza, na której spotyka się muzyka, radość i pasja młodych skrzypków z doświadczeniem oraz wiedzą artystów-wirtuozów wiolinistyki a także kompozytorów.
       Wielką atrakcją tegorocznej edycji Konkursu będzie Koncert Inauguracyjny w wykonaniu światowej sławy skrzypka Prof. Bartłomieja Nizioła i znakomitego pianisty prof. Bogdana Kułakowskiego.
       Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 17-19 czerwca w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Na Bajeczną Miniaturę przyjedzie ponad 65 młodych skrzypków w wieku 4 -12 lat. Oceniać ich będzie wybitne Jury: prof. Krystyna Jurecka, prof. Antoni Cofalik, Paweł Wójtowicz. Uczestnicy konkursu zawalczą o laur zwycięstwa, między innymi nagrodę Grand Prix- mistrzowskie skrzypce wykonane i ufundowane przez lutników Adama i Wiolettę Stalmach.
       Zarówno dzieci, ich rodzice i nauczyciele wysłuchają licznych wykładów dotyczących zagadnień artystycznych, metodycznych i wykonawczych oraz opowieści o powstawaniu, budowie i konserwacji skrzypiec.
       Każdy z uczestników będzie mógł obserwować indywidualne lekcje mistrzowskie prowadzone przez zaproszonych gości: światowej sławy artystę, laureata licznych konkursów prof. Bartłomieja Nizioła (Hochschule der Künste Bern - Szwajcaria), Dorotę Obijalską (kompozytorkę znanych i lubianych „Skrzypiących nutek”) oraz członków jury.
       Młodzi wirtuozi poza przesłuchaniami konkursowymi będą skrzypcouczestniczyć w zajęciach plastycznych i tanecznych. Grając na skrzypcach, kreśląc farbą różnokolorowe esy-floresy i stawiając taneczne kroki w rytmie salsy udoskonalą swój warsztat artystyczny oraz nawiążą nowe muzyczne przyjaźni.
       Serdecznie zapraszam na Koncert Inauguracyjny 17 czerwca o godz. 19 do Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz do dopingowania młodych wykonawców w czasie prezentacji konkursowych.
      
Impreza objęta patronatem medialnym Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl

      
Beata Glaza-Sutt, dyrektor artystyczny konkursu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wieslaw Pajak; Pajak Wieslaw. Wzrostem ledwo siega krzesla!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_75170(2013-06-03)
 • Koło wzajemnej adoracji. Ciekawe ile dzieci z elbląskiej szkoly muzycznej weźmie udzial w tej imprezie. W zeszłym roku przyszłam i była pusta sala koncertowa. Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na zdolne dzieci zamiast się lansować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  niemuzyk(2013-06-05)
Reklama