UWAGA!

Bajkowa sobota

Elbląg, Poprzednie bajkowe weekendy pokazały, że dzieci, ale i ich rodzice, z zainteresowaniem przyjmują fantastyczne opowieści
Poprzednie bajkowe weekendy pokazały, że dzieci, ale i ich rodzice, z zainteresowaniem przyjmują fantastyczne opowieści

Centrum kultury Światowid zaprasza wszystkie dzieci już w najbliższą sobotę 27 września o godz. 11 na pierwsze spotkanie z bajką. Wstęp jest bezpłatny.

- Podczas pierwszego spotkania w ramach „Bajkowego weekendu" dzieci będą mogły wysłuchać i obejrzeć bajki z przeźroczy, a także porozmawiać o przesłaniu opowieści i ich morale. Tego dnia ogłoszone zostaną również konkursy plastyczne i literackie - mówi Inesa Janta – Lipinska, koordynator projektu.
     Harmonogram kolejnych spotkań:
     18 października - spotkanie z bajką czytaną;
     22 listopada 2008 - spotkanie z bajką czytaną;
     29 listopada 2008 - spotkanie z bajkopisarką;
     7 grudnia 2008 - uroczyste zakończenie bajkowych weekendów dla najmłodszych, w ramach którego odbędą się spotkania z ilustratorką bajek oraz z bajką czytaną. Tego dnia odbędzie się także wernisaż wystawy prac wykonanych w ramach bajkowych konkursów, podczas którego poznamy nazwiska zwycięzców.
     - Już w najbliższą sobotę 27 września ogłoszone zostaną konkursy plastyczne i literackie do udziału w których zapraszamy wszystkie dzieci. Konkurs plastyczny polega na narysowaniu ilustracji do ulubionej bajki albo narysowaniu ulubionego
     bohatera bajkowego. Konkurs literacki z kolei polega na napisaniu własnej bajki i wykonaniu do niej ilustracji - dodaje Inesa Janta -Lipinska.
     Wszystkie prace (plastyczne i literacki) należy dostarczyć do 3 listopada do Światowida, pokój nr 26 (parter). Prace plastyczne w formacie A3 lub A4 wykonane mają być kredkami bądź farbami. Bajki autorskie zawierać mogą maksymalnie 3000 znaków i należy je dostarczyć w dwóch wersjach: na płycie CD oraz w wersji wydrukowanej.
     Wszystkie spotkania z bajką odbywać się będą w soboty o godz. 11 na Scenie na Piętrze centrum kultury Światowid. Wstęp jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.
     Zainteresowane dzieci i rodzice proszeni są o kontakt telefoniczny z Inesą Janta-Lipinską: 055 611-20-56 lub mailowy -
     inesa.janta-lipinska@swiatowid.elblag.pl.
     Projekt realizowany będzie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     
     Mówi Aleksandra Bednarczuk, koordynatorka „Bajkowego weekendu dla najmłodszych”:
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • biedactwa z "baśnią" nie z bajką to jest na polskim w już ogólniaku. pozdrawiam erudytów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wikipedia(2008-09-26)
 • a to za dziwoląg jezykowy cyt:. .. "to jest na polskim w już ogólniaku". Jezeli kreujesz sie na purystę językowego to. .. .najpierw zaczymnaj od siebie matole
 • zaczymnaj oczywiście jest poprawne, dziecino przy bezkorekcyjnym pisaniu łatwo o inwersję. Tego purystę chyba ci brat podpowiedział. ?Czytanie ze zrozumieniem -nie w składni jest problem, nie wortografii a w definiowanym bezrozumnie użytym termini, biedactwo ty moje, bużka
Reklama