UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bałkański szlak Ryszarda Siwca

 
Elbląg, Bałkański szlak Ryszarda Siwca
fot. nadesłana

Wszystkim, którzy przyszli na ostatni tegoroczny wernisaż do Elbląskiej Galerii Fotografii, jej gospodarz Ryszard Siwiec zaaplikował najlepsze z możliwych antidotum na ogarniający nas jesienny spleen. Wystawę będącą plonem jego ubiegłorocznych peregrynacji po Bałkanach, a dokładniej po Serbii, Macedonii i Bułgarii.

Takie spotkanie z jedynym w swoim rodzaju błękitem nieba, lazurem i turkusem wody i wszechobecnym na fotografiach światłem słonecznym, (które znamy ostatnio jakby coraz bardziej już tylko z opowiadań) działa jak prawdziwy zabieg psychoterapeutyczny.
       Jeżeli dodamy do tego olbrzymią dawkę śladów historii tego przepięknego, a tak do dzisiaj niespokojnego zakątka Europy, to całość złoży się na wystawę, którą koniecznie trzeba zobaczyć.
       A na niej m.in. legendarne sobory i monastyry. Jezioro Ochryckie i jego okolice, czyli kolebkę prawosławia (a nie zapominajmy, że chrześcijaństwo trafiło przecież na ziemie południowej Polski właśnie w rycie świętych Cyryla i Metodego na długo przed chrztem Mieszka I). Rzymskie ruiny w centrum Sofii, meczet w trakcie uroczystości ślubnej, jaskinie i kaniony i mnóstwo innych wspaniałości przyrodniczych.
       Ogrom piękna zamkniętego w obrazie i emocji, które wyzwala. I zadumy nad ulotną przewrotnością historii, która co rusz wybiera sobie tam nowych bohaterów. Skoro z nami obchodzi się podobnie, to dlaczego nie podarowała nam przynajmniej takich kolorów i takiego światła? Ach ten niedoleczony jesienny spleen ...
       Elbląska Galeria Fotografii w atrium hotelu Arbiter zaprasza do końca stycznia na jedyną w swoim rodzaju darmową terapię artystyczną.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama