UWAGA!

Bałkański szlak Ryszarda Siwca

 Elbląg, Bałkański szlak Ryszarda Siwca
fot. nadesłana

Wszystkim, którzy przyszli na ostatni tegoroczny wernisaż do Elbląskiej Galerii Fotografii, jej gospodarz Ryszard Siwiec zaaplikował najlepsze z możliwych antidotum na ogarniający nas jesienny spleen. Wystawę będącą plonem jego ubiegłorocznych peregrynacji po Bałkanach, a dokładniej po Serbii, Macedonii i Bułgarii.

Takie spotkanie z jedynym w swoim rodzaju błękitem nieba, lazurem i turkusem wody i wszechobecnym na fotografiach światłem słonecznym, (które znamy ostatnio jakby coraz bardziej już tylko z opowiadań) działa jak prawdziwy zabieg psychoterapeutyczny.
       Jeżeli dodamy do tego olbrzymią dawkę śladów historii tego przepięknego, a tak do dzisiaj niespokojnego zakątka Europy, to całość złoży się na wystawę, którą koniecznie trzeba zobaczyć.
       A na niej m.in. legendarne sobory i monastyry. Jezioro Ochryckie i jego okolice, czyli kolebkę prawosławia (a nie zapominajmy, że chrześcijaństwo trafiło przecież na ziemie południowej Polski właśnie w rycie świętych Cyryla i Metodego na długo przed chrztem Mieszka I). Rzymskie ruiny w centrum Sofii, meczet w trakcie uroczystości ślubnej, jaskinie i kaniony i mnóstwo innych wspaniałości przyrodniczych.
       Ogrom piękna zamkniętego w obrazie i emocji, które wyzwala. I zadumy nad ulotną przewrotnością historii, która co rusz wybiera sobie tam nowych bohaterów. Skoro z nami obchodzi się podobnie, to dlaczego nie podarowała nam przynajmniej takich kolorów i takiego światła? Ach ten niedoleczony jesienny spleen ...
       Elbląska Galeria Fotografii w atrium hotelu Arbiter zaprasza do końca stycznia na jedyną w swoim rodzaju darmową terapię artystyczną.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama