UWAGA!

Baśniowe malarstwo Katarzyny Smeji-Skulimowskiej

Elbląg, „Anioł” olej, płótno
„Anioł” olej, płótno (fot. Robert Korsak).

Dziś o godz.18 w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu odbędzie się wernisaż niezwykle klimatycznej wystawy malarstwa pod tytułem „Podróże i powroty”.

Autorką wszystkich prac prezentowanych w Sali Koncertowej elbląskiego Muzeum jest mieszkająca i tworząca w Elblągu Katarzyna Smeja-Skulimowska, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie, obecnie kończąca studia pedagogiczne w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Prace artystki znajdują się już w kolekcjach muzealnych oraz w galeriach w kraju i zagranicą.
     Jakie są obrazy Katarzyny Smeji-Skulimowskiej? Bajkowe, nastrojowe, klimatyczne, pełne tajemniczych opowieści na temat własnego, wyimaginowanego świata, w którym pojawiają się postacie wędrujące po małych miasteczkach i łąkach. Wcześniejsze prace artystki to głównie tempery i pastele, późniejsze - obrazy olejne przemawiające do odbiorcy ciepłym oranżem lub chłodnym granatem.
     - W tych niby-ilustracjach artystka przywołuje świat dzieciństwa, który tak naprawdę nigdy i nigdzie nie istniał, ale do jakiego, marząc o nim, chciałoby się na chwilę powrócić - mówi autorka scenariusza i aranżacji wystawy Wiesława Rynkiewicz-Domino z elbląskiego Muzeum.
     Sama artystka przyznaje się do fascynacji malarstwem Hieronima Boscha i Petera Bruegela, a o swoich obrazach mówi: - Bardzo bym chciała, aby moje obrazy nie tylko się podobały, ale żeby były lubiane. Żeby osoba posiadająca moją pracę, np. zmieniająca mieszkanie, wyjeżdżająca gdzieś, chciała ją ze sobą zabrać.
     Czy polubimy obrazy artystki do tego stopnia, że będziemy je chcieli mieć w domu? Wernisaż wystawy już w najbliższy czwartek w budynku Gimnazjum elbląskiego Muzeum.
     
     
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama